Mikrodermabrazja diamentowa + Sonoforeza LED/Ultradźwięki

Zabieg o wysokiej intensywności złuszczania naskórka. Silnie wygładzający (drobne zmarszczki, nierówności, w tym blizny) oczyszczający pory skóry z zalegającej wydzieliny (poprzez podciśnienie) intensywnie stymulujący, pobudzający skórę do odnowy biologicznej.


Zabieg

Demakijaż + Mikrodermabrazja + preparat ARKANA  + Sonoforeza + Światłoterapia LED lub Ultradźwięki  + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup

..................................................................................

- 129 zł - 

1 zabieg w miesiącu


Zasada działania

Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny polegający na stopniowym, manualnym złuszczaniu naskórka, pod stałą kontrolą wizualną. Głowica urządzenia zawiera mikrokryształki, które stanowią w tym przypadku ścierniwo. Złuszczane fragmenty naskórka zasysane są podciśnieniowo.  Głębokość (intensywność) ścierania jest dobierana i kontrolowana przez kosmetologa. Zabieg wykazuje silne działanie regulujące i regenerujące na skórę.

 

Zabieg wykonuje się z pominięciem „rumianych” części twarzy bądź nie wykonuje się w ogóle na cerach naczyniowych. 

 

Mikrodermabrazja należy do zabiegów z grupy złuszczających i stymulujących – zabiegi te wykazują potwierdzone naukowo działanie ujędrniające skórę, redukujące zmarszczki, wypłycające bruzdy. Systematycznie powtarzana mikrodermabrazja wpływa uelastyczniająco i odbudowująco na skórę.  Zmiany w funkcjonowaniu sięgają skóry właściwej, gdzie dochodzi do stymulacji produkcji włókien kolagenu i elastyny. Literatura donosi, iż jest to najprawdopodobniej wynik pobudzenia podziałów w naskórku (poprzez intensywne mechaniczne złuszczanie), stymulacji krążenia (podciśnienie wywołuje miejscowe przekrwienie) i w konsekwencji lepszego odżywienia tkanek. Mikrodermabrazja ponadto wytwarza kontrolowaną reakcję podrażnieniową, dzięki czemu podwyższa jej mobilizację regeneracyjną (jak w procesie gojenia).


Wskazania

• złuszczanie, oczyszczanie skór odpornych

• wygładzenie faktury skóry,  redukcja blizn

• redukcja wydzielania sebum, rozszeżonych porów skóry

• redukcja zmian zapalnych

• działanie anti aging, biostymulacjaMikrodermabrazja oczyszcza oraz pierwotnie zmniejsza wydzielanie sebum. Niższe wydzielanie sebum może utrzymywać się do kilku tygodni, po czym powraca do stanu wyjściowego.  Wskazane jest  więc dla skór łojotokowych, kojarzenie peelingu z codzienną pielęgnacją kosmetykami zawierającymi składniki przeciwłojotokowe i normalizujące aktywność gruczołów (siarka, kwasy owocowe, beta-hydroksykwasy, retinol). Kurację może wesprzeć lekarz np. tretynoiną.

Ponadto w czasie zabiegu wykorzystywane jest podciśnienie, które nie tylko pochłania fragmenty złuszczanego naskórka, ale też znaczną część treści zalegającej w gruczołach. 

 Taka mobilizacja skóry to jeden z najcenniejszych i najskuteczniejszych sposobów podwyższania jej jakości i Złoty Graal zabiegów odmładzających (w intensywniejszym stopniu wykorzystywany w zabiegach z użyciem laserów, fal radiowych czy DermaPen, czyli Mezoterapii Mikroigłowej).

Zabieg wyrównuje koloryt skóry, oczyszcza, redukuje płytkie przebarwienia (plamy posłoneczne), niweluje nierówności (blizny, zmarszczki), mocno wygładza skórę. 

100% Essence

 ARKANA

 

 

Intensywność zabiegu przekłada się również na inne aspekty charakterystyczne dla skór borykających się z problemem trądziku – blizny potrądzikowe. Zabiegi mikrodermabrazji wykonywane systematycznie wyrównują skórę. To doskonała metoda redukowania zanikowych blizn ( w tym potrądzikowych, blizn innego pochodzenia w tym  rozstępów w połączeniu z DermaPen) oraz zaburzeń keratynizacji  - przerośniętego naskórka.  Celem jest złuszczenie skóry i stymulacja odnowy włókien macierzych skóry w danym fragmencie.

W przypadku rozstępów lepsze wyniki uzyskuje się u osób młodych (silniejsza reakcja na bodźce pobudzające i szybsze procesy gojenia) ze świeżymi rozstępami (czerwone). 

Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany;

Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki.

 

Sonoforeza + Światłoterapia LED

Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków.

Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED.

 

(Przeciwskazania:  epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)

 

 

Ultradźwięki

Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego.

Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach.

Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii.

 

Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów.

 

Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.

 

Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry.

 

Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego.

 

Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym.

 

(Przeciwskazania:  epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)

 

 

Preparaty ARKANA

Focus Essence 100% Dryness Stop

Esencja dla skóry suchej i łuszczącej się - nawilżająco-odżywcza.

Zawiera GLUCAM, wyjątkowo efektywny humektant pochodzący z kukurydzy. Ze względu na wysoką skuteczność wiązania wody doskonale nawilża ekstremalnie odwodniony  naskórek i utrzymuje właściwy poziom wilgoci. Biomimetyczne związki tłuszczowe zawarte w kompleksie ceramidowym o strukturze ciekłych kryształów  wbudowują się w strukturę naskórka i uzupełniają cement miedzykomórkowy. Koncentrat skutecznie likwiduje nadmierne złuszczanie i szorstkość skóry. Wzmacnia barierę hydrolipidową i zapobiega transepidermalnej utracie wody.  Szczególnie polecany dla skór odwodnionych, łuszczących się i atopowych.

 

Focus Essence 100% Sebum Stop

Esencja dla skóry tłustej mieszanej i trądzikowej o  działaniu seboregulującym  i redukującym zmiany towarzyszące  trądzikowi. Zawiera aktywny kompleks  AC.NET ™ o szerokim spektrum działania.

Efekt terapeutyczny zapewnia synergia 3 składników o udowodnionym wpływie na główne przyczyny  i symptomy zaburzeń towarzyszącym skórze  tłustej, mieszanej  i trądzikowej. Holistyczne działanie kwasu oleanowego  i  nordihydrogwajakowego oraz żelu osmotycznego hamuje  nadmierne wydzielanie sebum  oraz  reguluje keratynizację. Dezaktywuje patologiczne bakterie i grzyby odpowiadająca za powstawanie zmian zapalnych.  Wyciąg z kory wierzby  bogaty w naturalne salicyny i garbniki ma działanie keratolityczne i ściągające.  W widoczny sposób zmniejsza  ilość zaskórników i grudek oraz  zwęża rozszerzone pory.

 

Focus Essence 100% Vitamin Force

Skoncetrowany koktail witamin A, E, C oraz koenzymu Q10 o aktywnym działaniu rewitalizującym, stymulującym i antyoksydacyjnym.

Witamina C w trzech formach - innowacyjnej lipofilnej prowitaminy C w połączeniu z czystym kwasem askorbinowym i formą estrową, zapewnia stabilność i efektywną penetrację. Stymuluje produkcję kolagenu, spłyca zmarszczki, uszczelnia naczynia krwionośne i rozjaśnia przebarwienia. Witaminy A i E oraz koenzym Q10 działają odmładzająco i regenerująco. Połączona siła witamin zapewnia ich efektywne działanie przyspieszające procesy odnowy i chroniące przed degradacją. Esencja polecana dla każdego rodzaju skóry, w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz po intensywnych zabiegach dermokosmetycznych. 

 

Focus Essence 100% Wrinkle Stop

Koncentrat dla skóry dojrzałej ze zmarszczkami o działaniu hamującym starzenie i silnie odmładzającym. Zawiera innowacyjne substancje aktywne o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym.

Vitasource™  otrzymywany z tarczycy bajkalskiej zawiera flawonoidy, a szczególnie bajkaleinę. Skutecznie opóźnia starzenie komórek skóry i cofa ich zegar biologiczny o 10 lat aktywując telomerazę w fibroblastach. Biominetyczny peptyd Syn®-Coll działa na zmarszczki jak żelazko. Aktywnie wygładza i spłyca każdy rodzaj zmarszczek zarówno statycznych i mimicznych. Unikalna sekwencja  aminokwasów naśladuje naturalny mechanizm stymulujący do produkcji kolagenu. Szczególnie polecany dla skór z pierwszymi oznakami starzenia oraz do intensywnych terapii odmładzających.

 


 

Mikrodermabrazja diamentowa  + Sonoforeza LED/Ultradźwięki

 


 

Zalety

- spłycenie blizn;

- wyrównanie faktury skóry;

-silna stymulacja anti-aging;

- działanie ukierunkowane;

- wyrównanie kolorytu skóry;

- stymulacja krążenia dzięki miejscowemu przekrwieniu;

- oczyszczanie cery;

- redukcja zmarszczek.

 

Przeciwskazania!

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry (np. brodawki skórne, aktywna opryszczka);

- dermatozy zapalne (np. łuszczyca);

- skłonność do keloidów/bliznowaceń;

- trądzik ze zmianami ropnymi;

- przerwana ciągłość naskórka  (przeciwskazanie względne);

- zmiany ropne w obrębie skóry  (przeciwskazanie względne);

- guzki niewiadomego pochodzenia;

- przeczosy i nadżerki;

- zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy;

- terapia Roacutanem – wskazane co najmniej 2 miesiące przerwy;

- świeże blizny (należy odczekać, aż rana się całkowicie zagoi, a blizna nie będzie już bolesna);

- ciąża, okres laktacji;

- nadciśnienie;

- rozrusznik serca;

- opryszczka;

-diabetycy;

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

- rumień i obrzęk (stosować d-panthenol w piance)

- przetrwały rumień

- przebarwienia pozapalne (ciemne fototypy)

 

Czas zabiegu

- do 40 minut

 

 

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania i podatność skór jest zróżnicowana.

Maksymalnie

- 1 raz na dwa tygodnie

- w serii od 5 do 9 zabiegów

 

Zwyczajowo

- 1 raz w miesiącu

 

 

 


Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.