Oxybrazja + Sonoforeza LED/Ultradźwięki

Oxybrazja nazywana jest inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. To nowy zabieg oczyszczania/złuszczania naskórka wykonywany pod ciśnieniem tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej stworzony dla osób o bardzo wrażliwej skórze, dla alergików, cer naczyniowych a nawet kobiet w ciąży! Zabieg powiązany z krioreterapią.


Zabieg

Demakijaż + Mikrodermabrazja + preparat ARKANA  + Sonoforeza + Światłoterapia LED lub Ultradźwięki   + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup

..................................................................................

- 129 zł - 

1 zabieg w miesiącu


Zasada działania

Oxybrazja

Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka, umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, bardzo wrażliwej, nawet z podejrzeniem trądzika różowatego. Podstawowym działaniem Oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co w kontrolowany sposób pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka.  

W zabiegu wykorzystuje się jako materiał ścierny sól fizjologiczną oraz powietrze. Sól fizjologiczna to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%) o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest substancją neutralną dla organizmu i nie alergizuje. W zabiegu Oxybrazji daje efekty nawilżenia, zmiękczenia i wygładzenia skóry oraz odczucie dotlenienia. Drugą substancją jest powietrze z 21% zawartością życiodajnego tlenu o właściwościach dezynfekcyjnych.

 

Choć fenomenalny dla skór wrażliwych, zabieg świetnie sprawdza się też przy skórach trądzikowych (oczyszcza, dezynfekuje).


Wskazania

• nawilżenie, uelastycznienie skóry, oczyszczenie

• pobudzenie naskórkowania

• rozbudzenie, stymulacja skóry

• redukcja obrzmienia

• HIT NA LATO!Regularnie przeprowadzane zabiegi wykazują działanie wzmacniające skórę. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek w bilansie długofalowego oddziaływania – łagodne działanie anti aging. 

Oksybrazja działa lekko redukująco w trądziku zaskórnikowym - zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego, trądziku wieku dorosłego bądź wykwitów przy trądziku różowatym. Zabieg może stanowić kanwę dla działań pielęgnacyjnych skóry, jednak wskazane jest skojarzenie jej z odpowiednią pielęgnacją skóry w domu.

Proces złuszczania w Oksybrazji charakteryzuje odczucie bryzy roztworu soli fizjologicznej i, co za tym idzie, chłodu, dzięki temu zabieg jest bezbolesny! Siła nadmuchu tlenu i roztworu „ugniata” delikatnie poddawane zabiegowi miejsce, co działa przeciwobrzękowo. Oba czynniki sprawiają, że jest to jedyny tak przyjemny i relaksujący zabieg z gamy złuszczających.

OXYBRAZJA

 

 

Jak podaje wydawnictwo Scientific Beauty „(…) Trzeba uczciwie przyznać, że zabieg Oxybrazji zasługuje na laur zwycięstwa pod względem bezpieczeństwa i higieny wśród peelingów. Jest to metoda złuszczania naskórka dostępna dla każdego. Już po pierwszym zabiegu skóra wygląda zdrowo. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu nawet u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej, gdyż chłód soli fizjologicznej koi oraz łagodzi podrażnienia. Przeciwwskazaniem nie jest ani ciąża ani okres karmienia.”

 

Zabieg powierzchniowo nawilża, uelastycznia, pozostawia skórę wyjątkowo komfortową. Ten zabieg można śmiało określić jako HIT na lato. Jakość skóry po zabiegu sytuuje go pośród zabiegów bankietowych.

Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany;

 

Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki.

 

 

Sonoforeza + Światłoterapia LED

Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków.

Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED.

 

(Przeciwskazania:  epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)

 

 

 

Ultradźwięki

Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego.

Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach.

Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii.

 

Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów.

 

Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.

 

Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry.

 

Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego.

 

Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym.

 

(Przeciwskazania:  epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)

 

 

Preparaty ARKANA

Focus Essence 100% Dryness Stop

Esencja dla skóry suchej i łuszczącej się - nawilżająco-odżywcza.

Zawiera GLUCAM, wyjątkowo efektywny humektant pochodzący z kukurydzy. Ze względu na wysoką skuteczność wiązania wody doskonale nawilża ekstremalnie odwodniony  naskórek i utrzymuje właściwy poziom wilgoci. Biomimetyczne związki tłuszczowe zawarte w kompleksie ceramidowym o strukturze ciekłych kryształów  wbudowują się w strukturę naskórka i uzupełniają cement miedzykomórkowy. Koncentrat skutecznie likwiduje nadmierne złuszczanie i szorstkość skóry. Wzmacnia barierę hydrolipidową i zapobiega transepidermalnej utracie wody.  Szczególnie polecany dla skór odwodnionych, łuszczących się i atopowych.

 

Focus Essence 100% Sebum Stop

Esencja dla skóry tłustej mieszanej i trądzikowej o  działaniu seboregulującym  i redukującym zmiany towarzyszące  trądzikowi. Zawiera aktywny kompleks  AC.NET ™ o szerokim spektrum działania.

Efekt terapeutyczny zapewnia synergia 3 składników o udowodnionym wpływie na główne przyczyny  i symptomy zaburzeń towarzyszącym skórze  tłustej, mieszanej  i trądzikowej. Holistyczne działanie kwasu oleanowego  i  nordihydrogwajakowego oraz żelu osmotycznego hamuje  nadmierne wydzielanie sebum  oraz  reguluje keratynizację. Dezaktywuje patologiczne bakterie i grzyby odpowiadająca za powstawanie zmian zapalnych.  Wyciąg z kory wierzby  bogaty w naturalne salicyny i garbniki ma działanie keratolityczne i ściągające.  W widoczny sposób zmniejsza  ilość zaskórników i grudek oraz  zwęża rozszerzone pory.

 

Focus Essence 100% Vitamin Force

Skoncetrowany koktail witamin A, E, C oraz koenzymu Q10 o aktywnym działaniu rewitalizującym, stymulującym i antyoksydacyjnym.

Witamina C w trzech formach - innowacyjnej lipofilnej prowitaminy C w połączeniu z czystym kwasem askorbinowym i formą estrową, zapewnia stabilność i efektywną penetrację. Stymuluje produkcję kolagenu, spłyca zmarszczki, uszczelnia naczynia krwionośne i rozjaśnia przebarwienia. Witaminy A i E oraz koenzym Q10 działają odmładzająco i regenerująco. Połączona siła witamin zapewnia ich efektywne działanie przyspieszające procesy odnowy i chroniące przed degradacją. Esencja polecana dla każdego rodzaju skóry, w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz po intensywnych zabiegach dermokosmetycznych. 

 

Focus Essence 100% Wrinkle Stop

Koncentrat dla skóry dojrzałej ze zmarszczkami o działaniu hamującym starzenie i silnie odmładzającym. Zawiera innowacyjne substancje aktywne o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym.

Vitasource™  otrzymywany z tarczycy bajkalskiej zawiera flawonoidy, a szczególnie bajkaleinę. Skutecznie opóźnia starzenie komórek skóry i cofa ich zegar biologiczny o 10 lat aktywując telomerazę w fibroblastach. Biominetyczny peptyd Syn®-Coll działa na zmarszczki jak żelazko. Aktywnie wygładza i spłyca każdy rodzaj zmarszczek zarówno statycznych i mimicznych. Unikalna sekwencja  aminokwasów naśladuje naturalny mechanizm stymulujący do produkcji kolagenu. Szczególnie polecany dla skór z pierwszymi oznakami starzenia oraz do intensywnych terapii odmładzających.

 


 

Oxybrazja + Sonoforeza LED/Ultradźwięki

 


 

Zalety

- Nawilża i dotlenia skórę;

- Oczyszcza skórę;

- Wzmacnia i hartuje ściany naczyń krwionośnych;

- Działanie anti-aging;

- Działanie ukierunkowane;

- Łagodny i bezpieczny nawet dla skór z AZS, naczynkami, trądzikiem różowatym;

- Łagodzi objawy trądziku (redukuje bakterie beztlenowe);

- Łagodzi stany zapalne skóry;

- Zmniejsza blizny potrądzikowe oraz przebarwienia (w serii);

- Skutecznie ogranicza łojotok (czasowo);

- Poprawia koloryt skóry;

- Spłyca zmarszczki.

 

Przeciwskazania!

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

 

- wykonany zabieg kwasami (przeciwskazanie względne);
- przerwana ciągłość naskórka  (przeciwskazanie względne);

- zmiany ropne w obrębie skóry  (przeciwskazanie względne);

- infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze);

- ciężkie choroby ogólnoustrojowe;

- łuszczyca w fazie aktywnej;

- stany zapalne skóry;

- świeże blizny (należy odczekać, aż rana się całkowicie zagoi a blizna nie będzie już bolesna);

- rozrusznik serca;

- opryszczka.

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

 

 

Czas zabiegu

- do 40 min

 

 

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania i podatność skór jest zróżnicowana.

 

Maksymalnie

- 1 raz na tydzień

- serii od 3 do 9 zabiegów

 

Zwyczajowo

- 1 raz w miesiącu. 

 

 

 


Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.

Oxybrazja nazywana jest inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. To nowy zabieg oczyszczania/złuszczania naskórka wykonywany pod ciśnieniem tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej stworzony dla osób o bardzo wrażliwej skórze, dla alergików, cer naczyniowych a nawet kobiet w ciąży! Zabieg powiązany z krioreterapią. Zabieg Demakijaż + Mikrodermabrazja + preparat ARKANA + Sonoforeza + Światłoterapia LED lub Ultradźwięki + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup .................................................................................. - 129 zł - 1 zabieg w miesiącu Zasada działania Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka, umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, bardzo wrażliwej, nawet z podejrzeniem trądzika różowatego. Podstawowym działaniem Oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co w kontrolowany sposób pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. W zabiegu wykorzystuje się jako materiał ścierny sól fizjologiczną oraz powietrze. Sól fizjologiczna to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%) o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest substancją neutralną dla organizmu i nie alergizuje. W zabiegu Oxybrazji daje efekty nawilżenia, zmiękczenia i wygładzenia skóry oraz odczucie dotlenienia. Drugą substancją jest powietrze z 21% zawartością życiodajnego tlenu o właściwościach dezynfekcyjnych. Choć fenomenalny dla skór wrażliwych, zabieg świetnie sprawdza się też przy skórach trądzikowych (oczyszcza, dezynfekuje). Wskazania • nawilżenie, uelastycznienie skóry, oczyszczenie • pobudzenie naskórkowania • rozbudzenie, stymulacja skóry • redukcja obrzmienia • HIT NA LATO! Regularnie przeprowadzane zabiegi wykazują działanie wzmacniające skórę. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek w bilansie długofalowego oddziaływania – łagodne działanie anti aging. Oksybrazja działa lekko redukująco w trądziku zaskórnikowym, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego, trądziku wieku dorosłego bądź wykwitów przy trądziku różowatym. Zabieg może stanowić kanwę dla działań pielęgnacyjnych skóry, jednak wskazane jest skojarzenie jej z odpowiednią pielęgnacją skóry w domu. Proces złuszczania w Oksybrazji charakteryzuje odczucie bryzy roztworu soli fizjologicznej i, co za tym idzie, chłodu, dzięki temu zabieg jest bezbolesny! Siła nadmuchu tlenu i roztworu „ugniata” delikatnie poddawane zabiegowi miejsce, co działa przeciwobrzękowo. Oba czynniki sprawiają, że jest to jedyny tak przyjemny i relaksujący zabieg z gamy złuszczających. OXYBRAZJA Jak podaje wydawnictwo Scientific Beauty „(…) Trzeba uczciwie przyznać, że zabieg Oxybrazji zasługuje na laur zwycięstwa pod względem bezpieczeństwa i higieny wśród peelingów. Jest to metoda złuszczania naskórka dostępna dla każdego. Już po pierwszym zabiegu skóra wygląda zdrowo. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu nawet u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej, gdyż chłód soli fizjologicznej koi oraz łagodzi podrażnienia. Przeciwwskazaniem nie jest ani ciąża ani okres karmienia.” Zabieg powierzchniowo nawilża, uelastycznia, pozostawia skórę wyjątkowo komfortową. Ten zabieg można śmiało określić jako HIT na lato. Jakość skóry po zabiegu sytuuje go pośród zabiegów bankietowych. Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany; Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki. Sonoforeza + Światłoterapia LED Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków. Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Ultradźwięki Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach. Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry. Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Oxybrazja nazywana jest inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. To nowy zabieg oczyszczania/złuszczania naskórka wykonywany pod ciśnieniem tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej stworzony dla osób o bardzo wrażliwej skórze, dla alergików, cer naczyniowych a nawet kobiet w ciąży! Zabieg powiązany z krioreterapią. Zabieg Demakijaż + Mikrodermabrazja + preparat ARKANA + Sonoforeza + Światłoterapia LED lub Ultradźwięki + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup .................................................................................. - 129 zł - 1 zabieg w miesiącu Zasada działania Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka, umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, bardzo wrażliwej, nawet z podejrzeniem trądzika różowatego. Podstawowym działaniem Oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co w kontrolowany sposób pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. W zabiegu wykorzystuje się jako materiał ścierny sól fizjologiczną oraz powietrze. Sól fizjologiczna to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%) o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest substancją neutralną dla organizmu i nie alergizuje. W zabiegu Oxybrazji daje efekty nawilżenia, zmiękczenia i wygładzenia skóry oraz odczucie dotlenienia. Drugą substancją jest powietrze z 21% zawartością życiodajnego tlenu o właściwościach dezynfekcyjnych. Choć fenomenalny dla skór wrażliwych, zabieg świetnie sprawdza się też przy skórach trądzikowych (oczyszcza, dezynfekuje). Wskazania • nawilżenie, uelastycznienie skóry, oczyszczenie • pobudzenie naskórkowania • rozbudzenie, stymulacja skóry • redukcja obrzmienia • HIT NA LATO! Regularnie przeprowadzane zabiegi wykazują działanie wzmacniające skórę. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek w bilansie długofalowego oddziaływania – łagodne działanie anti aging. Oksybrazja działa lekko redukująco w trądziku zaskórnikowym, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego, trądziku wieku dorosłego bądź wykwitów przy trądziku różowatym. Zabieg może stanowić kanwę dla działań pielęgnacyjnych skóry, jednak wskazane jest skojarzenie jej z odpowiednią pielęgnacją skóry w domu. Proces złuszczania w Oksybrazji charakteryzuje odczucie bryzy roztworu soli fizjologicznej i, co za tym idzie, chłodu, dzięki temu zabieg jest bezbolesny! Siła nadmuchu tlenu i roztworu „ugniata” delikatnie poddawane zabiegowi miejsce, co działa przeciwobrzękowo. Oba czynniki sprawiają, że jest to jedyny tak przyjemny i relaksujący zabieg z gamy złuszczających. OXYBRAZJA Jak podaje wydawnictwo Scientific Beauty „(…) Trzeba uczciwie przyznać, że zabieg Oxybrazji zasługuje na laur zwycięstwa pod względem bezpieczeństwa i higieny wśród peelingów. Jest to metoda złuszczania naskórka dostępna dla każdego. Już po pierwszym zabiegu skóra wygląda zdrowo. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu nawet u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej, gdyż chłód soli fizjologicznej koi oraz łagodzi podrażnienia. Przeciwwskazaniem nie jest ani ciąża ani okres karmienia.” Zabieg powierzchniowo nawilża, uelastycznia, pozostawia skórę wyjątkowo komfortową. Ten zabieg można śmiało określić jako HIT na lato. Jakość skóry po zabiegu sytuuje go pośród zabiegów bankietowych. Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany; Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki. Sonoforeza + Światłoterapia LED Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków. Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Ultradźwięki Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach. Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry. Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Oxybrazja nazywana jest inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. To nowy zabieg oczyszczania/złuszczania naskórka wykonywany pod ciśnieniem tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej stworzony dla osób o bardzo wrażliwej skórze, dla alergików, cer naczyniowych a nawet kobiet w ciąży! Zabieg powiązany z krioreterapią. Zabieg Demakijaż + Mikrodermabrazja + preparat ARKANA + Sonoforeza + Światłoterapia LED lub Ultradźwięki + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup .................................................................................. - 129 zł - 1 zabieg w miesiącu Zasada działania Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka, umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, bardzo wrażliwej, nawet z podejrzeniem trądzika różowatego. Podstawowym działaniem Oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co w kontrolowany sposób pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. W zabiegu wykorzystuje się jako materiał ścierny sól fizjologiczną oraz powietrze. Sól fizjologiczna to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%) o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest substancją neutralną dla organizmu i nie alergizuje. W zabiegu Oxybrazji daje efekty nawilżenia, zmiękczenia i wygładzenia skóry oraz odczucie dotlenienia. Drugą substancją jest powietrze z 21% zawartością życiodajnego tlenu o właściwościach dezynfekcyjnych. Choć fenomenalny dla skór wrażliwych, zabieg świetnie sprawdza się też przy skórach trądzikowych (oczyszcza, dezynfekuje). Wskazania • nawilżenie, uelastycznienie skóry, oczyszczenie • pobudzenie naskórkowania • rozbudzenie, stymulacja skóry • redukcja obrzmienia • HIT NA LATO! Regularnie przeprowadzane zabiegi wykazują działanie wzmacniające skórę. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek w bilansie długofalowego oddziaływania – łagodne działanie anti aging. Oksybrazja działa lekko redukująco w trądziku zaskórnikowym, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego, trądziku wieku dorosłego bądź wykwitów przy trądziku różowatym. Zabieg może stanowić kanwę dla działań pielęgnacyjnych skóry, jednak wskazane jest skojarzenie jej z odpowiednią pielęgnacją skóry w domu. Proces złuszczania w Oksybrazji charakteryzuje odczucie bryzy roztworu soli fizjologicznej i, co za tym idzie, chłodu, dzięki temu zabieg jest bezbolesny! Siła nadmuchu tlenu i roztworu „ugniata” delikatnie poddawane zabiegowi miejsce, co działa przeciwobrzękowo. Oba czynniki sprawiają, że jest to jedyny tak przyjemny i relaksujący zabieg z gamy złuszczających. OXYBRAZJA Jak podaje wydawnictwo Scientific Beauty „(…) Trzeba uczciwie przyznać, że zabieg Oxybrazji zasługuje na laur zwycięstwa pod względem bezpieczeństwa i higieny wśród peelingów. Jest to metoda złuszczania naskórka dostępna dla każdego. Już po pierwszym zabiegu skóra wygląda zdrowo. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu nawet u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej, gdyż chłód soli fizjologicznej koi oraz łagodzi podrażnienia. Przeciwwskazaniem nie jest ani ciąża ani okres karmienia.” Zabieg powierzchniowo nawilża, uelastycznia, pozostawia skórę wyjątkowo komfortową. Ten zabieg można śmiało określić jako HIT na lato. Jakość skóry po zabiegu sytuuje go pośród zabiegów bankietowych. Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany; Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki. Sonoforeza + Światłoterapia LED Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków. Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Ultradźwięki Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach. Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry. Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)