Peeling kawitacyjny + LED + Sonoforeza LED/Ultradźwięki

Bezinwazyjne oczyszczanie skóry + światłoterapia LED.

Genialne połączenie zabiegu oczyszczania, redukcji zmian zapalnych i działania anti-aging!

Złuszczanie kawitacyjne, peeling kawitacyjny – zabieg, podczas którego dochodzi do bezinwazyjnej eksfoliacji  martwych komórek naskórka, a następnie usunięcia zalegającego nadmiaru łoju w skórze.

Luminescencja, światłoterapia LED – redukcja wykwitów skórnych, działanie przeciwzapalne światła niebieskiego (425 nm) lub  biostymulacja anty-aging za pomocą światła czerwonego (660 nm).

 


Zabieg

Demakijaż + oczyszczanie kawitacyjne + światłoterapia LED + preparat  ARKANA + Sonoforeza LED lub ultradźwięki + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup

..................................................................................

- 129 zł - 

1 zabieg w miesiącu


Zasada działania

 

Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz.

Za pomocą specjalnej końcówki stymulatora w warstwie wody rozpylonej na powierzchni skóry tworzą się mikroskopijne bąbelki gazowe. Nadana im energia kinetyczna działa z olbrzymią siłą rozbijając martwe komórki warstwy rogowej naskórka oraz, dosłownie, wypychając zanieczyszczenia ze skóry (zaskórniki otwarte, łój, pozostałości preparatów kosmetycznych w tym rudno usuwalne silikony i parafiny oraz patogeny).

 

Rezultat oczyszczania jest zauważalny od razu po zabiegu. Redukcji ulegają otwarte (czarne) zaskórniki, skóra jest wyraźnie wygładzona i odświeżona. Zabieg wpływa na zwężenie porów i zmniejszenie łojotoku.

 

Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.


Wskazania

• bezinwazyjne oczyszczenie skóry

• zmniejszenie porów 

• zmniejszenie wydzielenia sebum

• redukcja zmian zapalnych

• biostymulacja tkankiŚwiatłoterapia LED

LED (ang. Light Emitting Diode), czyli diody luminescencyjne należą do działu terapii fotodynamicznych. Ich działanie zależne jest od rodzaju światła oraz długości fali. W Salonie oferuję zabieg oczyszczania z użyciem światła niebieskiego o długości fali 425 nm lub czerwonego o długości 660 nm. 

Peeling kawitacyjny zaistniał jako zabieg oczyszczający właśnie dzięki zdolności do redukcji wspomnianych zanieczyszczeń.  Fakt, iż wypłukuje z porów skóry zalegającą w nich wydzielinę: łój oraz patogeny jak bakterie i grzyby, przekłada się na zmniejszenie się liczby wykwitów skórnych w późniejszym czasie.

Regularnie wykonywany peeling kawitacyjny może być doskonałym sprzymierzeńcem w walce o zdrową skórę dla osób borykających się z trądzikiem młodzieńczym oraz trądzikiem wieku dorosłego.

 

Poziom złuszczania jest tu niewielki - zabieg jest komfortowy, bezbolesny i może być traktowany jako bankietowy.

 

100% Essence

 ARKANA

Oddziaływanie światłem niebieskim (425nm)

To rodzaj promieniowania, które redukuje bakterie P. acnes.  Bakterie te są jednym z kluczowych elementów powstawania zmian trądzikowych. Pochłaniając niebieskie promienie widzialne, giną, czego konsekwencją jest zmniejszenie wykwitów. Dodatkowo światło niebieskie wykazuje działanie uspokajające oraz powoduje zwężenie naczyń krwionośnych skóry (redukuje rumień).

Oddziaływanie światłem czerwonym (660nm)

Światło czerwone o tej długości fali wywołuje efekt biostymulacyjny. Działa prewencyjnie. Ma wpływ na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, dotlenienia i odżywienia tkanek oraz podnosi poziom przyswajania przez komórki substancji czynnych zawartych w preparatach kosmetycznych. To efekt anti-aging o głębokim, bezpiecznym i efektywnym działaniu, które nareszcie łączy konieczność oczyszczania cery z profesjonalnym zabiegiem pielęgnacyjnym dla cer 30+.

Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany;

 

Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki.

 

 

Sonoforeza + Światłoterapia LED

Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków.

Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED.

 

(Przeciwskazania:  epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)

 

 

 

Ultradźwięki

Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego.

Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach.

Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii.

 

Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów.

 

Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii.

 

Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry.

 

Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego.

 

Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym.

 

(Przeciwskazania:  epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)

 

 

Preparaty ARKANA

Focus Essence 100% Dryness Stop

Esencja dla skóry suchej i łuszczącej się - nawilżająco-odżywcza.

Zawiera GLUCAM, wyjątkowo efektywny humektant pochodzący z kukurydzy. Ze względu na wysoką skuteczność wiązania wody doskonale nawilża ekstremalnie odwodniony  naskórek i utrzymuje właściwy poziom wilgoci. Biomimetyczne związki tłuszczowe zawarte w kompleksie ceramidowym o strukturze ciekłych kryształów  wbudowują się w strukturę naskórka i uzupełniają cement miedzykomórkowy. Koncentrat skutecznie likwiduje nadmierne złuszczanie i szorstkość skóry. Wzmacnia barierę hydrolipidową i zapobiega transepidermalnej utracie wody.  Szczególnie polecany dla skór odwodnionych, łuszczących się i atopowych.

 

Focus Essence 100% Sebum Stop

Esencja dla skóry tłustej mieszanej i trądzikowej o  działaniu seboregulującym  i redukującym zmiany towarzyszące  trądzikowi. Zawiera aktywny kompleks  AC.NET ™ o szerokim spektrum działania.

Efekt terapeutyczny zapewnia synergia 3 składników o udowodnionym wpływie na główne przyczyny  i symptomy zaburzeń towarzyszącym skórze  tłustej, mieszanej  i trądzikowej. Holistyczne działanie kwasu oleanowego  i  nordihydrogwajakowego oraz żelu osmotycznego hamuje  nadmierne wydzielanie sebum  oraz  reguluje keratynizację. Dezaktywuje patologiczne bakterie i grzyby odpowiadająca za powstawanie zmian zapalnych.  Wyciąg z kory wierzby  bogaty w naturalne salicyny i garbniki ma działanie keratolityczne i ściągające.  W widoczny sposób zmniejsza  ilość zaskórników i grudek oraz  zwęża rozszerzone pory.

 

Focus Essence 100% Vitamin Force

Skoncetrowany koktail witamin A, E, C oraz koenzymu Q10 o aktywnym działaniu rewitalizującym, stymulującym i antyoksydacyjnym.

Witamina C w trzech formach - innowacyjnej lipofilnej prowitaminy C w połączeniu z czystym kwasem askorbinowym i formą estrową, zapewnia stabilność i efektywną penetrację. Stymuluje produkcję kolagenu, spłyca zmarszczki, uszczelnia naczynia krwionośne i rozjaśnia przebarwienia. Witaminy A i E oraz koenzym Q10 działają odmładzająco i regenerująco. Połączona siła witamin zapewnia ich efektywne działanie przyspieszające procesy odnowy i chroniące przed degradacją. Esencja polecana dla każdego rodzaju skóry, w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz po intensywnych zabiegach dermokosmetycznych. 

 

Focus Essence 100% Wrinkle Stop

Koncentrat dla skóry dojrzałej ze zmarszczkami o działaniu hamującym starzenie i silnie odmładzającym. Zawiera innowacyjne substancje aktywne o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym.

Vitasource™  otrzymywany z tarczycy bajkalskiej zawiera flawonoidy, a szczególnie bajkaleinę. Skutecznie opóźnia starzenie komórek skóry i cofa ich zegar biologiczny o 10 lat aktywując telomerazę w fibroblastach. Biominetyczny peptyd Syn®-Coll działa na zmarszczki jak żelazko. Aktywnie wygładza i spłyca każdy rodzaj zmarszczek zarówno statycznych i mimicznych. Unikalna sekwencja  aminokwasów naśladuje naturalny mechanizm stymulujący do produkcji kolagenu. Szczególnie polecany dla skór z pierwszymi oznakami starzenia oraz do intensywnych terapii odmładzających.

 


 

Peeling kawitacyjny + LED + Sonoforeza LED/Ultradźwięki


 

Zalety

Bezbolesne, bezinwazyjne oczyszczanie, dające natychmiastowe oraz długofalowe korzyści:

- „dezynfekuje” obszar poddany zabiegowi, zapobiegając stanom zapalnym;

- redukuje zaskórniki otwarte i przedłuża okres ich odnowienia, odblokowując i oczyszczając ujścia gruczołów łojowych;

- wspomaga leczenie trądziku młodzieńczego oraz wieku dorosłego;

- działanie ukierunkowane oraz anti-aging;

- nieinwazyjny – odpowiedni dla każdego typu cery, w tym naczynkowej;

- zwiększa możliwości absorpcyjne substancji zawartych w kosmetykach;

- przyspiesza mikrokrążenie, stymuluje;

- wzmaga metabolizm komórkowy;

- brak łuszczenia po zabiegu;

- bezpieczny;

 

Przeciwskazania!

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

 

- ciąża, okres karmienia;

- stan zapalny w organizmie;

- trądzik ze zmianami ropnymi (przeciwskazanie względne);

- nowotwory i stany po ich usunięciu;

- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;

- nerwica wegetatywna znacznego stopnia;

- choroby o niejasnej etiologii;

- ciężki stan ogólny;

- niewydolność krążenia;

- rozrusznik serca.

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

 

 

Czas zabiegu

- do 40 minut

 

 

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania i podatność skór jest zróżnicowana.

 

Maksymalnie

-1 raz w tygodniu dla cer grubych, tłustych

-1 raz na dwa tygodnie dla skór delikatnych, wrażliwych, naczyniowych

- w serii od 4 do 10 zabiegów (proces złuszczania jest na małym poziomie, nie ma więc żadnego ryzyka).

 

Zwyczajowo

- 1 raz w miesiącu.

 

 

 


 

Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.

Bezinwazyjne oczyszczanie skóry + światłoterapia LED. Genialne połączenie zabiegu oczyszczania, redukcji zmian zapalnych i działania anti-aging! Złuszczanie kawitacyjne, peeling kawitacyjny – zabieg, podczas którego dochodzi do bezinwazyjnej eksfoliacji martwych komórek naskórka, a następnie usunięcia zalegającego nadmiaru łoju w skórze. Luminescencja, światłoterapia LED – redukcja wykwitów skórnych, działanie przeciwzapalne światła niebieskiego (425 nm) lub biostymulacja anty-aging za pomocą światła czerwonego (660 nm). Zabieg Demakijaż + oczyszczanie kawitacyjne + światłoterapia LED + preparat ARKANA + Sonoforeza LED lub ultradźwięki + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup .................................................................................. - 129 zł - 1 zabieg w miesiącu Zasada działania Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz. Za pomocą specjalnej końcówki stymulatora w warstwie wody rozpylonej na powierzchni skóry tworzą się mikroskopijne bąbelki gazowe. Nadana im energia kinetyczna działa z olbrzymią siłą rozbijając martwe komórki warstwy rogowej naskórka oraz, dosłownie, wypychając zanieczyszczenia ze skóry (zaskórniki otwarte, łój, pozostałości preparatów kosmetycznych w tym rudno usuwalne silikony i parafiny oraz patogeny). Rezultat oczyszczania jest zauważalny od razu po zabiegu. Redukcji ulegają otwarte (czarne) zaskórniki, skóra jest wyraźnie wygładzona i odświeżona. Zabieg wpływa na zwężenie porów i zmniejszenie łojotoku. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Wskazania • bezinwazyjne oczyszczenie skóry • zmniejszenie porów • zmniejszenie wydzielenia sebum • redukcja zmian zapalnych • biostymulacja tkanki Światłoterapia LED LED (ang. Light Emitting Diode), czyli diody luminescencyjne należą do działu terapii fotodynamicznych. Ich działanie zależne jest od rodzaju światła oraz długości fali. W Salonie oferuję zabieg oczyszczania z użyciem światła niebieskiego o długości fali 425 nm lub czerwonego o długości 660 nm. Peeling kawitacyjny zaistniał jako zabieg oczyszczający właśnie dzięki zdolności do redukcji wspomnianych zanieczyszczeń. Fakt, iż wypłukuje z porów skóry zalegającą w nich wydzielinę: łój oraz patogeny jak bakterie i grzyby, przekłada się na zmniejszenie się liczby wykwitów skórnych w późniejszym czasie. Regularnie wykonywany peeling kawitacyjny może być doskonałym sprzymierzeńcem w walce o zdrową skórę dla osób borykających się z trądzikiem młodzieńczym oraz trądzikiem wieku dorosłego. Poziom złuszczania jest tu niewielki - zabieg jest komfortowy, bezbolesny i może być traktowany jako bankietowy. 100% Essence ARKANA Oddziaływanie światłem niebieskim (425nm) To rodzaj promieniowania, które redukuje bakterie P. acnes. Bakterie te są jednym z kluczowych elementów powstawania zmian trądzikowych. Pochłaniając niebieskie promienie widzialne, giną, czego konsekwencją jest zmniejszenie wykwitów. Dodatkowo światło niebieskie wykazuje działanie uspokajające oraz powoduje zwężenie naczyń krwionośnych skóry (redukuje rumień). Oddziaływanie światłem czerwonym (660nm) Światło czerwone o tej długości fali wywołuje efekt biostymulacyjny. Działa prewencyjnie. Ma wpływ na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, dotlenienia i odżywienia tkanek oraz podnosi poziom przyswajania przez komórki substancji czynnych zawartych w preparatach kosmetycznych. To efekt anti-aging o głębokim, bezpiecznym i efektywnym działaniu, które nareszcie łączy konieczność oczyszczania cery z profesjonalnym zabiegiem pielęgnacyjnym dla cer 30+. Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany; Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki. Sonoforeza + Światłoterapia LED Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków. Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Ultradźwięki Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach. Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry. Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)Bezinwazyjne oczyszczanie skóry + światłoterapia LED. Genialne połączenie zabiegu oczyszczania, redukcji zmian zapalnych i działania anti-aging! Złuszczanie kawitacyjne, peeling kawitacyjny – zabieg, podczas którego dochodzi do bezinwazyjnej eksfoliacji martwych komórek naskórka, a następnie usunięcia zalegającego nadmiaru łoju w skórze. Luminescencja, światłoterapia LED – redukcja wykwitów skórnych, działanie przeciwzapalne światła niebieskiego (425 nm) lub biostymulacja anty-aging za pomocą światła czerwonego (660 nm). Zabieg Demakijaż + oczyszczanie kawitacyjne + światłoterapia LED + preparat ARKANA + Sonoforeza LED lub ultradźwięki + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup .................................................................................. - 129 zł - 1 zabieg w miesiącu Zasada działania Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz. Za pomocą specjalnej końcówki stymulatora w warstwie wody rozpylonej na powierzchni skóry tworzą się mikroskopijne bąbelki gazowe. Nadana im energia kinetyczna działa z olbrzymią siłą rozbijając martwe komórki warstwy rogowej naskórka oraz, dosłownie, wypychając zanieczyszczenia ze skóry (zaskórniki otwarte, łój, pozostałości preparatów kosmetycznych w tym rudno usuwalne silikony i parafiny oraz patogeny). Rezultat oczyszczania jest zauważalny od razu po zabiegu. Redukcji ulegają otwarte (czarne) zaskórniki, skóra jest wyraźnie wygładzona i odświeżona. Zabieg wpływa na zwężenie porów i zmniejszenie łojotoku. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Wskazania • bezinwazyjne oczyszczenie skóry • zmniejszenie porów • zmniejszenie wydzielenia sebum • redukcja zmian zapalnych • biostymulacja tkanki Światłoterapia LED LED (ang. Light Emitting Diode), czyli diody luminescencyjne należą do działu terapii fotodynamicznych. Ich działanie zależne jest od rodzaju światła oraz długości fali. W Salonie oferuję zabieg oczyszczania z użyciem światła niebieskiego o długości fali 425 nm lub czerwonego o długości 660 nm. Peeling kawitacyjny zaistniał jako zabieg oczyszczający właśnie dzięki zdolności do redukcji wspomnianych zanieczyszczeń. Fakt, iż wypłukuje z porów skóry zalegającą w nich wydzielinę: łój oraz patogeny jak bakterie i grzyby, przekłada się na zmniejszenie się liczby wykwitów skórnych w późniejszym czasie. Regularnie wykonywany peeling kawitacyjny może być doskonałym sprzymierzeńcem w walce o zdrową skórę dla osób borykających się z trądzikiem młodzieńczym oraz trądzikiem wieku dorosłego. Poziom złuszczania jest tu niewielki - zabieg jest komfortowy, bezbolesny i może być traktowany jako bankietowy. 100% Essence ARKANA Oddziaływanie światłem niebieskim (425nm) To rodzaj promieniowania, które redukuje bakterie P. acnes. Bakterie te są jednym z kluczowych elementów powstawania zmian trądzikowych. Pochłaniając niebieskie promienie widzialne, giną, czego konsekwencją jest zmniejszenie wykwitów. Dodatkowo światło niebieskie wykazuje działanie uspokajające oraz powoduje zwężenie naczyń krwionośnych skóry (redukuje rumień). Oddziaływanie światłem czerwonym (660nm) Światło czerwone o tej długości fali wywołuje efekt biostymulacyjny. Działa prewencyjnie. Ma wpływ na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, dotlenienia i odżywienia tkanek oraz podnosi poziom przyswajania przez komórki substancji czynnych zawartych w preparatach kosmetycznych. To efekt anti-aging o głębokim, bezpiecznym i efektywnym działaniu, które nareszcie łączy konieczność oczyszczania cery z profesjonalnym zabiegiem pielęgnacyjnym dla cer 30+. Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany; Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki. Sonoforeza + Światłoterapia LED Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków. Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Ultradźwięki Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach. Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry. Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)Bezinwazyjne oczyszczanie skóry + światłoterapia LED. Genialne połączenie zabiegu oczyszczania, redukcji zmian zapalnych i działania anti-aging! Złuszczanie kawitacyjne, peeling kawitacyjny – zabieg, podczas którego dochodzi do bezinwazyjnej eksfoliacji martwych komórek naskórka, a następnie usunięcia zalegającego nadmiaru łoju w skórze. Luminescencja, światłoterapia LED – redukcja wykwitów skórnych, działanie przeciwzapalne światła niebieskiego (425 nm) lub biostymulacja anty-aging za pomocą światła czerwonego (660 nm). Zabieg Demakijaż + oczyszczanie kawitacyjne + światłoterapia LED + preparat ARKANA + Sonoforeza LED lub ultradźwięki + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup .................................................................................. - 129 zł - 1 zabieg w miesiącu Zasada działania Zasada działania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz. Za pomocą specjalnej końcówki stymulatora w warstwie wody rozpylonej na powierzchni skóry tworzą się mikroskopijne bąbelki gazowe. Nadana im energia kinetyczna działa z olbrzymią siłą rozbijając martwe komórki warstwy rogowej naskórka oraz, dosłownie, wypychając zanieczyszczenia ze skóry (zaskórniki otwarte, łój, pozostałości preparatów kosmetycznych w tym rudno usuwalne silikony i parafiny oraz patogeny). Rezultat oczyszczania jest zauważalny od razu po zabiegu. Redukcji ulegają otwarte (czarne) zaskórniki, skóra jest wyraźnie wygładzona i odświeżona. Zabieg wpływa na zwężenie porów i zmniejszenie łojotoku. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Wskazania • bezinwazyjne oczyszczenie skóry • zmniejszenie porów • zmniejszenie wydzielenia sebum • redukcja zmian zapalnych • biostymulacja tkanki Światłoterapia LED LED (ang. Light Emitting Diode), czyli diody luminescencyjne należą do działu terapii fotodynamicznych. Ich działanie zależne jest od rodzaju światła oraz długości fali. W Salonie oferuję zabieg oczyszczania z użyciem światła niebieskiego o długości fali 425 nm lub czerwonego o długości 660 nm. Peeling kawitacyjny zaistniał jako zabieg oczyszczający właśnie dzięki zdolności do redukcji wspomnianych zanieczyszczeń. Fakt, iż wypłukuje z porów skóry zalegającą w nich wydzielinę: łój oraz patogeny jak bakterie i grzyby, przekłada się na zmniejszenie się liczby wykwitów skórnych w późniejszym czasie. Regularnie wykonywany peeling kawitacyjny może być doskonałym sprzymierzeńcem w walce o zdrową skórę dla osób borykających się z trądzikiem młodzieńczym oraz trądzikiem wieku dorosłego. Poziom złuszczania jest tu niewielki - zabieg jest komfortowy, bezbolesny i może być traktowany jako bankietowy. 100% Essence ARKANA Oddziaływanie światłem niebieskim (425nm) To rodzaj promieniowania, które redukuje bakterie P. acnes. Bakterie te są jednym z kluczowych elementów powstawania zmian trądzikowych. Pochłaniając niebieskie promienie widzialne, giną, czego konsekwencją jest zmniejszenie wykwitów. Dodatkowo światło niebieskie wykazuje działanie uspokajające oraz powoduje zwężenie naczyń krwionośnych skóry (redukuje rumień). Oddziaływanie światłem czerwonym (660nm) Światło czerwone o tej długości fali wywołuje efekt biostymulacyjny. Działa prewencyjnie. Ma wpływ na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, dotlenienia i odżywienia tkanek oraz podnosi poziom przyswajania przez komórki substancji czynnych zawartych w preparatach kosmetycznych. To efekt anti-aging o głębokim, bezpiecznym i efektywnym działaniu, które nareszcie łączy konieczność oczyszczania cery z profesjonalnym zabiegiem pielęgnacyjnym dla cer 30+. Dalszy etap zabiegu jest ukierunkowany; Wybieramy preparat: nawilżający, normalizujący, łagodzący bądź przeciwzmarszczkowy oraz sposób apilkacji poprzez Sonoforezę lub Ultradźwięki. Sonoforeza + Światłoterapia LED Sono – ton, dźwięk + foreza od phoresis, grec. phorēsis – przenoszenie - „wtłaczanie” substancji czynnych. Dobrze znany zabieg, wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Żadna maska, bądź ampułka wprowadzona manualnie nie daje takiej skuteczności we wprowadzaniu substancji aktywnych jak zabiegi z użyciem którejkolwiek formy ultradźwięków. Sonoforeza również umożliwia, powyżej opisane naświetlanie LED. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;) Ultradźwięki Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Dostarczają określone substancje aktywne do głębszych warstw naskórka, wprowadzając w ruch oscylacyjny płyny kosmetyczne. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo. Umożliwią przenikanie nawet większych cząsteczek jak np. peptydy, których budowa ogranicza możliwości działania w głębi w normalnych warunkach. Ultradźwięki wywołują w skórze różne zjawiska dzięki działaniu cieplnemu, fizykochemicznemu i mechanicznemu (mikromasaż). Wzmagają przepuszczalność błon komórkowych (zjawisko elektroporacji), usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna. Znacznie podnosi efektywność zabiegów. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Drganiom cząstek towarzyszy zjawisko kawitacji (łac. cavitas – jama), które polega na powstaniu, w wyniku chwilowego spadku ciśnienia, mikropęcherzyków wypełnionych gazem. Mają one zdolność powiększania się w wyniku działania fali ultradźwiękowej, a następnie zapadania i wytwarzania fali uderzeniowej, z jednoczesnym wzrostem temperatury i uwolnieniem wolnych rodników. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, co jest pożądanym efektem mającym wpływ na jędrność skóry. Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorbcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego. Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym. (Przeciwskazania: epilepsja, stany zapalne skóry, alergia na składniki kosmetyków, ciąża i okres karmienia, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;)