DermaPen "Mikrofrakcja"

Derma Pen - Frakcyjne mikro-nakłuwanie skóry - Mezoterapia mikroigłowa.
Derma Pen to frakcyjne mikro-igłowe urządzenie, które stosuje się w redukcji blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, rozstępów, a w związku ze specyfiką oddziaływania, również do ogólnego odmłodzenia skóry, redukcji wiotkości, przebarwień, zmarszczek i zwiększenia grubości naskórka. Mikro-nakłuwanie daje też często dobre efekty przy tzw. „workach pod oczami” (przepuklina tkanki tłuszczowej oczodołu)

Derma Pen dzięki systemowi pulsujących igieł poprzez naruszenie naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Podstawą działania Derma Pen są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia (powoduje kontrolowane mikrourazy) oraz przebudowy i remodelingu tkanek. Sposób ten jest podstawą działania wszelkich skutecznych w tej chwili zabiegów kosmetologicznych (zaczynając od mikrodermabrazji i peelingów kwasowych na laserach kończąc).

Urządzenie wyposażone jest w kartridż, którego igiełki mają 0,02 mm grubości i regulowaną długość od 0,25 do 2 mm. Długości te dobierane są odpowiednio do terapii i okolicy zabiegowej i pozwalają na bezpieczne działanie w górnej warstwie skóry właściwej.

Kontrolowana precyzja Derma Pen pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. 

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której

powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania Demapen’u skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.

Po zabiegu skóra jest obrzęknięta, przekrwiona. W miejscach głębokich nakłuć tworzą sie mikrurazy, więc zabiegowi towarzyszy punktowe krwawienie.  Procesom naprawczym umiarkowane łuszczenie się naskórka.

Zabieg można łączyć z preparatami do mezoterapii igłowej. Jednak wprowadzanie substancji czynnych przy styczności z układem krwionośnym (mikrouszkodzenia = mikrootwory, które ułatwiają oddziaływanie substancji w głębi skóry a mieszają się z krwią) wiąże się z ryzykiem i dział ten pozostawiam dla osób zainteresowanych, do przedyskutowania w gabinecie.

Blizny potrądzikowe.
Drobne i wypukłe, guzkowate i przerośnięte, zapadnięte albo stwardniałe blizny potrądzikowe przybierają wiele form. Od bardzo drobnych „ice pick scars” do bardzo dużych i widocznych „rolling scars”.
Blizny potrądzikowe to niechciane pamiątki po nasilonych zapalnych stanach skóry. Dotychczas w ich leczeniu najczęściej stosowane są zabiegi złuszczające z użyciem peelingów, dermabrazja mechaniczna lub laserowa. Metoda działania DermaPen podobnie jak w przypadku lasera frakcyjnego polega na tworzeniu w skórze mikrouszkodzeń, szybkogojących się mikronakłuć, w efekcie których dochodzi do intensywnej regeneracji skóry. W DermaPenie  to nie światło lasera lecz system pulsujących igieł wykonuje w skórze pionowe mikrootwory, co uruchamia naturalne czynniki wzrostu. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów i produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Zachodzące procesy regeneracyjne powodują, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Nie ścinamy więc wierzchołków blizn, jak w zabiegu mikrodermabrazji, lecz przebudowujemy strukturę skóry od środka. Przy bliznach potrzebne jest wielokrotne powtarzanie zabiegów.

Zabieg z użyciem urządzenia DermaPen jest porównywany do innego przeboju medycyny estetycznej - terapii z użyciem dermorollerów. Różnica tkwi w sposobie penetracji skóry. Starsze rolki do mikronakłuwania wykonują w skórze nakłucia pod kątem, co oznacza, że wywołują większe urazy, kształtem przypominające odwrócone trójkąty. 

„Worki pod oczami”

Często napotykanym problemem rozwijającym się wraz z wiekiem są tzw. "worki pod oczami". W przypadku, gdy mięsień okrężny oka nie utrzymuje wyściółki tłuszczowej gałki ocznej, ta wysuwa się wypychając skórę. Przepuklinę tkanki tłuszczowej oczodołu możemy zlikwidować jedynie chirurgicznie (Blefaroplastyka) poprzez odcięcie jej fragmentu. Możemy natomiast złagodzić ten stan poprzez wzmocnienie i pogrubienie skóry pod oczami. Derma Pen to urządzenie, które daje taką możliwość. Zabieg wpływa na zagęszczenie skóry, dzięki czemu, bardziej sprężysta, w większym stopniu utrzymuje tkanki. Oczywiście procesy regeneracyjne dodatkowo wpływają pozytywnie na wygładzenie skóry („kurze łapki”). Zabieg ten czasem jest wymagany przed podaniem Botoksu.

 

More in this category: « Fotoodmładzanie/Laser GSD