Cennik

Każdy zabieg ma jedną cenę 129 zł

Mezoterapia bezigłowa (Mezoporacja)

Stanowi bezpieczną alternatywę dla mezoterapii igłowej bez ryzyka uogólnionej reakcji organizmu na wprowadzane substancje.

Bez nakłuwania, bez ingerencji, bez bólu.

Mezoporacja (mezoterapia bezigłowa) to zabieg gdzie za pomocą prądu zwiększamy penetrację naskórka do 80%.

Zabieg opiera się na zjawisku elektroporacji, gdzie za pomocą impulsu elektrycznego otwierane są mezopory, a następnie za pomocą głowicy wprowadzane są substancje aktywne.

Jest to nowa, potwierdzona naukowo metoda. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Profil zabiegu zależny jest od zastosowanych preparatów. Specyfika urządzenia umożliwia przeprowadzanie zabiegu nawet w bardzo wrażliwych miejscach, takich jak okolice oka.

Urządzenia do Mezoterapii bezigłowej (mezoporacji)  wykorzystują też inne zjawiska fizyczne (w tym pinocytozy) zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują w głąb skóry.

Pinocytoza - termin pochodzący z języka greckiego (pino - "piję"), został po raz pierwszy użyty przez W.H. Lewisa w 193. Pobieranie płynów i substancji odżywczych przez komórki poprzez wpuklenie się błony komórkowej, a następnie wytworzenie się kanalików, którymi wchłaniane są określone składniki potrzebne do produkcji cytoplazmy. Pinocytoza znana jest również pod nazwą picia komórkowego. Dzięki temu zjawisku, cząsteczki substancji aktywnych zawartych w kosmetykach działają również po zakończeniu zabiegu, co wydłuża jego efektywność.

Poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. 

Dzięki Mezoporacji można wprowadzać najnowocześniejsze substancje, taki jak : kwas hialuronowy, kolagen, peptydy, multiwitaminy, aminokwasy, witaminy, kompleksy roślinne, oraz wiele, wiele innych. Mezo-koktajle pozbawione są niepewnych substancji chemicznych, parabenów czy olejów mineralnych. Wynikiem synergistycznego działania wszystkich składników zabiegu jest natychmiastowy komfort skór odwodnionych oraz widoczne napięcie i wygładzenie.