Cennik

Każdy zabieg ma jedną cenę 129 zł

Peeling kawitacyjny + LED

Bezinwazyjne oczyszczanie skóry + światłoterapia LED.

Genialne połączenie zabiegu oczyszczania, redukcji zmian zapalnych.

Złuszczanie kawitacyjne, peeling kawitacyjny – zabieg, podczas którego dochodzi do bezinwazyjnej eksfoliacji  martwych komórek naskórka, a następnie usunięcia zalegającego nadmiaru łoju w skórze.

Zasada działania oczyszczania peelingu kawitacyjnego opiera się na wykorzystaniu serii drgań o częstotliwości 25.000 Hz.

Za pomocą specjalnej końcówki stymulatora w warstwie wody rozpylonej na powierzchni skóry tworzą się mikroskopijne bąbelki gazowe. Nadana im energia kinetyczna działa z olbrzymią siłą rozbijając martwe komórki warstwy rogowej naskórka oraz, dosłownie, wypychając zanieczyszczenia ze skóry

(zaskórniki otwarte, łój, pozostałości preparatów kosmetycznych w tym rudno usuwalne silikony i parafiny oraz patogeny).

Rezultat oczyszczania jest zauważalny od razu po zabiegu. Redukcji ulegają otwarte (czarne) zaskórniki, skóra jest wyraźnie wygładzona i odświeżona. Zabieg wpływa na zwężenie porów i zmniejszenie łojotoku.

Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Peeling kawitacyjny zaistniał jako zabieg oczyszczający właśnie dzięki zdolności do redukcji wspomnianych zanieczyszczeń.  Fakt, iż wypłukuje z porów skóry zalegającą w nich wydzielinę: łój oraz patogeny jak bakterie i grzyby, przekłada się na zmniejszenie się liczby wykwitów skórnych w późniejszym czasie.

Regularnie wykonywany peeling kawitacyjny może być doskonałym sprzymierzeńcem w walce o zdrową skórę dla osób borykających się z trądzikiem młodzieńczym oraz trądzikiem wieku dorosłego.

Poziom złuszczania jest tu niewielki - zabieg jest komfortowy, bezbolesny i może być traktowany jako bankietowy.

Światłoterapia LED

LED (ang. Light Emitting Diode), czyli diody luminescencyjne należą do działu terapii fotodynamicznych. Ich działanie zależne jest od rodzaju światła oraz długości fali. W Salonie oferuję zabieg oczyszczania z użyciem światła niebieskiego o długości fali 425 nm. 

Oddziaływanie światłem niebieskim (425nm)

To rodzaj promieniowania, które redukuje bakterie P. acnes.  Bakterie te są jednym z kluczowych elementów powstawania zmian trądzikowych. Pochłaniając niebieskie promienie widzialne, giną, czego konsekwencją jest zmniejszenie wykwitów. Dodatkowo światło niebieskie wykazuje działanie uspokajające oraz powoduje zwężenie naczyń krwionośnych skóry (redukuje rumień).