Cennik

Każdy zabieg ma jedną cenę 129 zł

Therma Lifting RF + Laser biostymulacyjny

Doskonały zabieg liftingujący, remodelujący, który polega na stymulacji skóry falami o częstotliwości radiowych (RF) oraz światłem lasera biostymulującego, powodując miejscowe przegrzanie tkanki. Zabieg ma na celu zrestrukturyzowanie włókien kolagenu odpowiedzialnych sprężystość i jędrność skóry. Najlepszy zabieg bankietowy!

Urządzenia oparte na działaniu fal radiowych zyskały popularność pod nazwami handlowymi Thermage lub Radiage.

Urządzenie dostępne w Salonie CHIC posiada obniżoną moc, podwyższony czynnik bezpieczeństwa oraz spotęgowane działanie poprzez synergiczne działanie lasera biostymulacyjnego. Efekty widziane zaraz po  zabiegu - skóra jest bardziej napięta, miękka i odmłodzona, poprawia się owal twarzy.

Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury powyżej 50°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie endogenne przyczynia się do przyspieszonego syntezowania przez fibroblasty białek niezbędnych do  produkcji kolagenu  i elastyny. Promieniowanie laserowe – laser biostymulacyjny  - synergicznie przyczynia się do zwiększenia syntezy tych białek.

Działanie fal radiowych wywiera bezpośredni wpływ na strukturę tych włókien. Włókna kolagenowe mają kształt helisy, której zwinięta po okręgu budowa, niczym sprężyny wypycha skórę dając jej pozbawioną zagłębień powierzchnię. W miarę procesu starzenia (oraz innych przyczyn), włókna rozluźniają się zatracając zwartą, pożądaną formę. Przegrzanie włókien kolagenu skutkuje ich natychmiastowym „ściągnięciem” a następnie wzmaga burzę procesów regeneracyjnych.

Zastosowanie podczas zabiegu Radio Frequency wraz z laserem biostymulacyjnym znacznie zwiększa efektywność i jakość pielęgnacji:

Urządzenie RF zostało wzbogacone o promieniowanie laserowe, które przygotowuje tkanki na silniejszy efekt terapeutyczny i liftingujący. Emitowana energia nie powoduje ablacji lub dermabrazji, ale generuje w tkance docelowej energię cieplną zdolną do spowodowania zmian konformacyjnych we włóknach kolagenu. Promienie lasera biostymulacyjnego sięgają natomiast 2-3 cm w głąb skóry, co ma ogromne znaczenie na zmniejszenie ryzyka powikłań po zabiegu oraz potęguje procesy odnowy skóry.