Łamiemy mity - makijaż permanentny na 3 - 5 lat

Makijaż permanentny może utrzymywać się w skórze latami, co nie jest równoznaczne z czasem jego estetycznego wyglądu. Wysoce estetyczny makijaż permanentny utrzymuje się najczęściej przez 1- 2 lata, po czym kolor traci celowe wybarwienie, pojawiają się ubytki w rysunku.


Budowa skóry u każdego jest podobna a różnice w jej grubości to kwestia 1 mm, tak więc głębokość wprowadzania barwnika przez każdą linergistkę również jest podobna. Żadna (!) firma produkująca barwniki nie deklaruje czasu pozostawania produktu w skórze. Nie istnieje więc  ŻADNA możliwość określenia jak długo makijaż permanentny się utrzyma.

Średnią czasu określa na przez obserwację i wymianę doświadczeń a i tu nie mamy możliwości wyciągać precyzyjnych wniosków gdyż na rynku są różne techniki MP,  dziesiątki firm z pigmentami, serii tych pigmentów, setki kardridży, piórek oraz maszyn, które z kolei mogą pracować w różnych zakresach szybkości. Ponadto, jak to przy pracy z ciałem ludzkim, „nic nie da się powiedzieć na pewno”. Jako klienci akceptujemy ten fakt na co dzień kupując leki, walcząc z chorobą a więc tym bardziej wykonując delikatny zabieg kosmetyczny.

 

Wpływ na estetyczny wygląd makijażu permanentnego z pewnością mają:

- swoistość organizmu – z zasady ładniej makijaż permanentny zachowuje się przy skórach suchych, przy cerach tłustych MOŻNA spodziewać się migrowania cząsteczek pigmentu (rysunek włosa jest grubszy, linie są mniej ostre) oraz szybszego rozkładania się barwnika. Nie ma możliwości określenia dalszych właściwości. Z pewnością różne schorzenia, przykładowo choroby tarczycy, mają wpływ na samą skórę, niemniej nie za każdym razem przekłada się ten fakt, na jakość makijażu permanentnego.

- tusze – wciąż spotykam się z wprowadzaniem barwników do tatuażu. O ile rysunek na ciele (większe połacie skóry, mniej drobnych, istotnych, sąsiadujących elementów), który odrobinę wybarwi się w granat bądź leciutko rozmyją się kontury nie jest szpetny tak inaczej jest z delikatnym, wieloelementowym tematem twarzy. Taki makijaż ucieszy nas na kilka lat, po czym podkreśli zmiany związane ze starzeniem się organizmu (przyrost mięśni twarzy, ubytki tkanki podskórnej oraz pogłębiająca się wiotkość skóry). Twarz deformuje się a wszystkie stałe jej elementy ulegają integralnie i logicznie, zmianom. Zaznaczam też, że nie da się zrobić estetycznej korekty tatuażu delikatniejszym makijażem permanentnym. Tatuaż pokryć może KOLEJNY tatuaż. Rozjaśnić tatuaż pozwoli nam seria zabiegów laserowych.

- technika - czym więcej tuszu w rysunku, tym widoczny (nie koniecznie wysoce estetyczny!) efekt makijażu permanentnego będzie utrzymywał się dłużej.

- kolor - ciemne barwy widoczne są dłużej.

- temperatura barwy - szarawe odcienie wybarwiają się na szarawo. Ciepłe barwy brązów przechodzą najczęściej w róże, łososie.

- pielęgnacja - czym intensywniej pracuje nasza skóra, tym szybciej przetwarza barwniki. Wpływ na jej prace mają nie tylko środki złuszczające skórę, ale też środki ją podrażniające.

- ilość naturalnego włosa w miejscu makijażu permanentnego - pośredni wpływ na wizualne aspekty makijażu ma jego umiejscowienie względem naszych brwi. Nie zawsze makijaż wybarwia się równo, co nie jest kłopotem, jeżeli rysunek miesza się z naszymi brwiami. Stąd wysoce istotny jest dobór odpowiedniej techniki oraz położenia (wysokości umiejscowienia, kształtu) makijażu permanentnego.

- symetria twarzy - korygowanie asymetrii wymaga wykonanie makijażu permanentnego w pominięciu aspektów przekładających się na jego długotrwałą widoczność.

- nasz wygląd - gdyż, powyższe elementy dobierane są względem dopasowania do naszej urody oraz gustu.

- reakcja organizmu na zabieg - każda klientka inaczej przyjmuje barwnik czy poprzez krwawienie podczas zabiegu czy podczas wygajania tkanki.

 

Jak wywnioskować można, zapoznając się bliżej z tematyką makijażu permanentnego, trwałość to suma ogromu elementów.

Realne jest uzyskanie długotrwałego i atrakcyjnego makijażu permanentnego jedynie dzięki regularnemu odnawianiu rysunku. Odnawianie makijażu to mniej więcej połowa ceny wyjściowej.

Zaznaczam, że fakt czy makijaż kwalifikuje się do odświeżenia czy do ponownego wykonania określa linergista. Telefon kontaktowy : 531 937 189