Makijaż permanentny

Makijaż permanentny uznawany jest za jeden z zabiegów mających największy wpływ na wygląd oraz naszą prezencję. Pod tym względem porównywalny jest do Botoxu bądź wypełniaczy kwasu hialuronowego. Jednocześnie należy do grupy niezwykle bezpiecznych procedur zabiegowych. Nie wymaga okresu rekonwalestencji. Nie wyłącza z codziennych obowiązków.

Pigment zakładany jest skórze, wedle danego wzoru.  Można go poprawiać, odświeżać, zastępować innymi kolorami lub pozostawić do całkowitego wyblaknięcia. Makijaż permanentny może bardzo subtelnie i naturalnie zaakcentować urodę łagodząc rysy twarzy lub wyraziście ją uwidocznić nadając twarzy charakteru.

Makijażem można optycznie powiększyć usta i nadać im odpowiednią barwę, stworzyć perfekcyjny kształt brwi, podkreślić oprawę oczu.

Jest bardzo wygodnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas (i nerwy…), utrzymać prezencję w każdej sytuacji (wakacje, baseny, siłownia, imprezy).

Przed zabiegiem linergistka rysuje na skórze za pomocą kredki odpowiednie kontury, aby można było wspólnie dokonać ustaleń oraz korekty rysunku. Technikę dobiera się po rozrysowaniu układu makijażu, gdyż możliwości związane są ściśle z symetrią twarzy.

Makijaż permanentny nakładany jest za pomocą urządzeń z jednorazowymi igłami wykonanymi z chirurgicznej stali szlachetnej. Różnorodność urządzeń, igieł, technik pozwala wykonywać semipermanentne rysunki  o różnym stopniu wyrazistości.

Bezpieczne, niealergizujące pigmenty pochodzenia mineralnego (uzyskujące certyfikaty, oraz spełniające międzynarodowe normy i rozporządzenia dotyczące produktu medycznego i kosmetycznego) w dużej gamie kolorystycznej, dają możliwość dopasowania odcienia do potrzeb i urody klienta.

Trwałość makijażu wynosi około 3 lat jednak należy pamiętać, że estetyka zanika z czasem.  Odświeżenie koloru należy wykonywać mniej więcej co 1,5 roku. Intensywność zależy to od użytego koloru, typu skóry, pielęgnacji, ekspozycji na słońce, głębokości pigmentacji, zabiegów kosmetycznych, jakimi poddaje się osoba, u której wykonano makijaż permanentny.

W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest intensywniejszy, zapigmentowany obszar wydaje się większy. Delikatna opuchlizna i zaczerwienienie jest sprawą naturalną i znikają po krótkim czasie. Podrażniona igłą wierzchnia warstwa naskórka może złuszczać się około tygodnia, usta i oczy około czterech dni. Makijaż w tym czasie blednie nawet do 50% barwy wyjściowej. Rysunek zniekształca się. Jest to proces jak najbardziej naturalny.

Bardzo ważne jest w tym czasie dostosowanie się do wymogów pozabiegowych.  Miejsca poddane zabiegowi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno wykonywać peelingów, trzeć, moczyć, myć mydłem, ani smarować innymi kosmetykami niż zalecone przez linergistkę. Nie można też wykonywać makijażu za pomocą cieni, maskary do rzęs, pomadek, kredek do brwi. Przez trzy tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium, zabiegów SPA. Skóry po zabiegu nie należy trzeć, złuszczać ani drażnić w inny sposób.

Po 4-6 tygodniach od pierwszego zabiegu wykonuje się korektę, dzięki czemu wzmacnia się efekt, uzupełnia ubytki, dopracowuje kształt. Korekta wliczona jest w cenę zbiegu.

Przeciwskazania

- Cukrzyca w zaawansowanym stadium

- Łuszczyca

- Leki sterydowe

- Aktywny wirus opryszczki

- Ciąża

- Choroba krwi (Hemofilia)

- Żółtaczka

- Choroby gałki ocznej

- Podwyższona temperatura

- Osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej

- Osoby zakażone wirusem HIV

- Atopie

Uwaga!  Botox, wypełnienia kwasem hialuronowym ani leki psychoaktywne nie stanowią przeciwskazania do zabiegów z czym często spotykam się przeglądając artykuły dotyczące PMU!

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

Telefon kontaktowy : 531 937 189