DermaPen + MiniMbrazja

Derma Pen - Frakcyjne mikro-nakłuwanie skóry - Mezoterapia mikroigłowa.
Derma Pen to frakcyjne mikro-igłowe urządzenie, które stosuje się w redukcji blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, rozstępów, a w związku ze specyfiką oddziaływania, również do ogólnego odmłodzenia skóry, redukcji wiotkości, przebarwień, zmarszczek i zwiększenia grubości naskórka. Mikro-nakłuwanie daje też często dobre efekty przy tzw. „workach pod oczami” (przepuklina tkanki tłuszczowej oczodołu).


Zabieg

Demakijaż + MiniMbrazja + krem znieczulający + Derma Pen + krem z filtrem 50+ 


Zasada działania

Derma Pen dzięki systemowi pulsujących igieł poprzez naruszenie naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Podstawą działania Derma Pen są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia (powoduje kontrolowane mikrourazy) oraz przebudowy i remodelingu tkanek. Sposób ten jest podstawą działania wszelkich skutecznych w tej chwili zabiegów kosmetologicznych (zaczynając od mikrodermabrazji i peelingów kwasowych na laserach kończąc).

 

Urządzenie wyposażone jest w kartridż, którego igiełki mają 0,02 mm grubości i regulowaną długość od 0,25 do 2 mm. Długości te dobierane są odpowiednio do terapii i okolicy zabiegowej i pozwalają na bezpieczne działanie w górnej warstwie skóry właściwej.


Wskazania

zmniejszenie widoczności rozstępów,

redukcja blizn potrądzikowych, pooparzeniowych itp.,

stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,Zabieg

Zabieg poprzedza MiniMbrazja - Mikrodermabrazja diamentowa w celu osiagnięcia szybszych i glebszych efektów.


 

Kontrolowana precyzja Derma Pen pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. 

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania Demapen’u skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.

DermaPen

 

 Po zabiegu skóra jest obrzęknięta, przekrwiona. W miejscach głębokich nakłuć tworzą sie mikrurazy, więc zabiegowi towarzyszy punktowe krwawienie.  Procesom naprawczym umiarkowane łuszczenie się naskórka.

Zabieg można łączyć z preparatami do mezoterapii igłowej. Jednak wprowadzanie substancji czynnych przy styczności z układem krwionośnym (mikrouszkodzenia = mikrootwory, które ułatwiają oddziaływanie substancji w głębi skóry a mieszają się z krwią) wiąże się z ryzykiem i dział ten pozostawiam dla osób zainteresowanych, do przedyskutowania w gabinecie.

 

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem z lidokainą – zabieg nie jest więc bolesny.

 

Może być wykanywany na każdego typu skórze - w wybranych przypadkach również naczyniowej.

Blizny potrądzikowe.
Drobne i wypukłe, guzkowate i przerośnięte, zapadnięte albo stwardniałe blizny potrądzikowe przybierają wiele form. Od bardzo drobnych „ice pick scars” do bardzo dużych i widocznych „rolling scars”.
Blizny potrądzikowe to niechciane pamiątki po nasilonych zapalnych stanach skóry. Dotychczas w ich leczeniu najczęściej stosowane są zabiegi złuszczające z użyciem peelingów, dermabrazja mechaniczna lub laserowa. Metoda działania DermaPen podobnie jak w przypadku lasera frakcyjnego polega na tworzeniu w skórze mikrouszkodzeń, szybkogojących się mikronakłuć, w efekcie których dochodzi do intensywnej regeneracji skóry. W DermaPenie  to nie światło lasera lecz system pulsujących igieł wykonuje w skórze pionowe mikrootwory, co uruchamia naturalne czynniki wzrostu. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów i produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Zachodzące procesy regeneracyjne powodują, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Nie ścinamy więc wierzchołków blizn, jak w zabiegu mikrodermabrazji, lecz przebudowujemy strukturę skóry od środka. Przy bliznach potrzebne jest wielokrotne powtarzanie zabiegów.

 

Zabieg z użyciem urządzenia DermaPen jest porównywany do innego przeboju medycyny estetycznej - terapii z użyciem dermorollerów. Różnica tkwi w sposobie penetracji skóry. Starsze rolki do mikronakłuwania wykonują w skórze nakłucia pod kątem, co oznacza, że wywołują większe urazy, kształtem przypominające odwrócone trójkąty. 

 

 

„Worki pod oczami”

Często napotykanym problemem rozwijającym się wraz z wiekiem są tzw. "worki pod oczami". W przypadku, gdy mięsień okrężny oka nie utrzymuje wyściółki tłuszczowej gałki ocznej, ta wysuwa się wypychając skórę. Przepuklinę tkanki tłuszczowej oczodołu możemy zlikwidować jedynie chirurgicznie (Blefaroplastyka) poprzez odcięcie jej fragmentu. Możemy natomiast złagodzić ten stan poprzez wzmocnienie i pogrubienie skóry pod oczami. Derma Pen to urządzenie, które daje taką możliwość. Zabieg wpływa na zagęszczenie skóry, dzięki czemu, bardziej sprężysta, w większym stopniu utrzymuje tkanki. Oczywiście procesy regeneracyjne dodatkowo wpływają pozytywnie na wygładzenie skóry („kurze łapki”). Zabieg ten czasem jest wymagany przed podaniem Botoksu.

 

 


 

DermaPen + MiniMbrazja

 


 

Zalety

-bezpieczny,

- ujędrnienie struktury skóry,

- spłycenie głębokich zmarszczek,

- wyrównanie skóry,

- zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”,

- odbudowa kolagenu,

- terapia zapobiega starzeniu – profilaktyka,

- zmniejszenie przebarwień,

- redukcja rozszerzonych porów,

- redukcja blizn,

- redukcja rozstępów,

-bezbolesny (z użyciem kremu znieczulającego)

- trwałość efektów (jakiś czas). 

 

Przeciwskazania!

 

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

 

- rozrusznik serca;

- choroba nowotworowa i stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym;

- zmiany zapalne;

- zaburzenia czucia;

-zaburzenia ukrwienia obwodowego;

- ciąża, karmienie piersią;

- metalowe implanty w pobliżu okolicy zabiegowej;

- zakażenia bakteryjne i wirusowe;

- skłonność do bliznowaceń.

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

- przetrwały rumień (przejściowe)

- obrzęki (przejściowe)

- łuszczenie się skóry (przejściowe)

-miejscowa i/lub  uogólniona reakcja alergiczna (rzadkie przypadki – tylko przy zastosowaniu koktajli do mezoterapii)

 

Czas zabiegu

- do 40 minut 

 

 

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania skór są zróżnicowane.

 

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania i podatność skór jest zróżnicowana.

 

Maksymalnie

- 1 raz na dwa tygodnie

- w serii około 6 zabiegów (potrzymanie 1 zabieg co 3 do 6 miesięcy)

 

 

Zwyczajowo

 

 

 

 


Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.