Nadmierne owłosienie - Hirsutyzm/Laser GSD

Serię rozpoczynamy od września do grudnia! Po tym czasie możliwe jest rozpoczęcie serii tylko partii nie narażanych na ekspozycje słoneczną w czasie letnim.

Jeżeli była wykonywana depilacja woskiem, pęsetą depilatorem elektrycznym (wyrywanie włosa) należy odczekać minimum 4 tygodnie do wykonania zabiegu fotepilacji.

Przed zabiegiem należy zgolić włosy (maszynką z ostrzami) w tym samym dniu (jedno miejsce golić  dwukrotnie)


Kompletny zabieg

Usuwanie owłosienia laserem GSD + D-panthenol

..................................................................................

- 129 zł - 

1 zabieg w miesiącu


Zasada działania

Najnowocześniejsze w tej chwili na świecie, urządzenie do zastosowań w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii, wykorzystujące technikę intensywnego źródła światła. Laser posiada Amerykański Certyfikat FDA, co jest gwarancją najwyższej jakości, potwierdzonej skuteczności z zachowaniem odpowiedniego profilu bezpieczeństwa. Jest to sprzęt do zastosowań medycznych i kosmetologicznych.

Jego innowacyjna, opatentowana technologia, łącząca energię świetlną i cieplną, ma przewagę nad dotychczas stosowanymi laserami (IPL, E-light) zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i osiąganych rezultatów.

Tradycyjny IPL, czy E-light, którego budowa opiera się na jednej lapie, rozbija jeden pojedynczy impuls na pod-impulsy w celu wyeliminowania wysokiego ryzyka oparzeń. Jednak rozbicie impulsu, jak i przerwy pomiędzy pod-impulsami powodują, że zabieg traci na efektywności.

Zmodulowany, system naświetlania PTF (rys. po prawej), dzięki użyciu podwójnych lamp umożliwia naświetlanie ciągła, jednolitą dawką energii, bez rozbicia na pod-impulsy. Dzięki temu, rezultaty zabiegowe są zdecydowanie lepsze od światła IPL czy E-Light. Rozwiązanie użyte w laserze GSD stabilizuje wiązkę przy zachowaniu jednocześnie bardzo wysokiego profilu bezpieczeństwa. To innowacyjne rozwiązanie zostało opatentowane przez Global Skin Dermatologist.


Wskazania

• owłosienie, nadmierne owłosienie, Hirsutyzm, zmiany zapalne w obrębie mieszków włosowychUsuwanie owłosienia

Cykl wzrostu włosa dzielimy na: anagen - faza wzrostu, katagen – faza przejściowa – oraz faza spoczynku nazywana telogenem. Te trzy fazy nie przebiegają równocześnie dla całości włosów (stąd po depilacji np. woskiem już po kilku dniach pojawiają się pojedyncze włoski a po miesiącu następuje ich pełny odrost). Na zabiegi epilacji reagują włosy znajdujące się wyłącznie w fazie wzrostu (anagen).

 

Światło PTF penetruje w głąb naskórka do skóry właściwej, gdzie jest selektywnie absorbowane przez melaninę oraz włosy i cebulki włosów. Tworzy się efekt "fototermalny". Energia świetlna jest kierowana do korzenia włosa podnosząc temperaturę melaniny. W ten sposób błyskawicznie doprowadza do jej rozkładu. Dzięki temu zjawisku uzyskany jest efekt usunięcia włosa. 

W urządzeniu GSD zastosowano również nowoczesny system chłodzenia powietrzem (nie wodą, jak w przypadku IPL E-Light), który istotnie wpływa na komfort w czasie zabiegu. Dzięki połączeniu obu technologii próg bólowy podczas zabiegu został ograniczony do minimum

Laser GSD dzięki płynnemu, a zarazem precyzyjnemu doborowi funkcji pozwala wykonywać zabiegi o rozmaitym charakterze na zróżnicowanych powierzchniach skóry.

Filtry pozwalające dobrać ściśle określony zakres długości fal – od 400 do 1200 nm – umożliwiają wedle potrzeby oddziaływanie zarówno w obrębie naskórka (np. w przypadku przebarwień i zmian naczyniowych) jak i na poziomie skóry właściwej (co pozwala m.in. na usuwanie owłosienia).

GŁOWICA GSD

Pozostałe włosy, które są w fazie przejściowej lub uśpienia nie reagują na naświetlania. Stąd wymagane są przerwy pomiędzy naświetleniami trwające około 4 tygodni oraz powtarzanie zabiegów około 6 – 10 razy (seria!).  Po 12 – 24 miesiącach wykonuje się około 2 zabiegi przypominające (wszystko zależy od osobniczych skłonności, podatności na zabieg).

 

Epilacja, zabieg rozpowszechniony jako „trwałe usuwanie owłosienia”, jest kuracją która minimalizuje porost włosów. Nieprawdą jest, że zabiegi tego typu całkowicie usuwają owłosienie. 

Na rynku istnieją również inne niż PTF urządzenia do redukcji owłosienia. Poprzednikiem konstrukcyjnym jest IPL oraz E-light. Odmienną technikę wykorzystuje się przy laserach diodowych. Skuteczność, o których słyszy się porównując urządzenia wykorzystujące technikę intensywnego źródła światła oraz laserów diodowych również posiada zafałszowany na potrzeby marketingu obraz (wszystko zależy od jakości urządzenia).

 

Ponadto należy mieć świadomość tego, do jakich grup kierowane były przez te lata zabiegi z użyciem obu technik. Urządzenia wykorzystujące intensywne źródło światła oddziaływają na włosy ciemne, pośrednie oraz jasne a zabiegi wykonujemy na fototypach od I-III. Na zabiegi laserem diodowym dopuszczane są osoby jedynie z ciemnym, grubym włosem o jasnej karnacji (fototyp I oraz II).

 

Kolejnym mitem rozpowszechnionym w celach sprzedażowych jest określanie ich jako „trwałe”. Zabiegi epilacji w olbrzymim stopniu zredukują owłosienie na około rok przy użyciu PTF  lub naprawdę dobrego IPL a na około 2 lata w przypadku kuracji laserami diodowymi (np., LightSheer). Po tym czasie należy wykonać w przypadku obu urządzeń 2 zabiegi przypominające.

 

Co za tym idzie, jeżeli należysz do grupy osób o jasnej karnacji z grubym, ciemnym owłosieniem, spośród urządzeń dostępnych na rynku to laser diodowy jest tym najnowocześniejszym, z którego możesz skorzystać.  Efekty takiej epilacji utrzymają się też dłużej.

 

Pozostałe osoby nie znajdą na rynku skuteczniejszego sposobu na walkę z owłosieniem niż zabiegi z użyciem intensywnego źródła światła, wśród których urządzenie PTF Drugiej Genearcji marki Global Skin Dermatologist  to najnowsze i najsilniejsze dzięki wprowadzonym modulacjom lamp z dostępnych obecnie rynku. Opatentowanie techniki gwarantuje, że żadne inne urządzenie poza GSD  nie posiada podobnej konstrukcji.

 

Korzyści płynące z zabiegu:

- znaczna redukcja owłosienia zarówno pod względem ilości włosków jak i ich grubości, a co za tym idzie, barwy i widoczności,

- redukcji ulega każdy rodzaj włosa – bez względu na jego wysycenie melaniną (kolor) nawet pod koniec serii zabiegów (lasery diodowe nie oddziaływują na delikatne owłosienie, w tym na wskutek redukcji samych zabiegów),

- zredukowanie problemów wrastających włosów (powikłanie natury estetycznej, przy którym włos nie przebija się przez mieszek a skręca się w skórze. Następstwem są swędzące, czasem zapalne, krostki wypełnione treścią, za sprawą których na skórze widoczne są nieładne „plamki” w kolorze czarnym lub czerwonym),

- rozwiązanie problemu przebarwień pozapalnych w miejscach po depilacji,

- redukcja nawet w przypadku hirsutyzmu.

 

Wrastające włosy, swędzące krostki zapalne, miejscowe przebarwienia w postaci licznych czerwonych i ciemnych plamek na skórze.

Zredukowania problemów wrastających można uzyskać poprzez wykonanie epilacji laserowej, bowiem mechanizm jego powstawania jest następstwem stosowania innych metod usuwania owłosienia. Najszybciej problemy pojawiają się u osób, które stosują mechaniczne depilatory. Podczas korzystania z depilatora część włosów ulega rozciągnięciu i zerwaniu. Struktura włosa uniemożliwia przebicie się na zewnątrz. Włos wrasta, drażniąc skórę. Zatkany przewód mieszka włosowego nie odprowadza wydzieliny. Tworzy się zapalenie, uwidacznia się krosta wypełnioną treścią oraz włosem. Po usunięciu, pozostaje na skórze nieestetyczna zmiana pozapalna. Plama tego typu może utrzymać się nawet rok.

 

Hirsutyzm

Występowanie nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet.

 

 „Z problemem tym zmaga się nawet 15% kobiet między 18 a 45 rokiem życia.

Hirsutyzm najczęściej jest skutkiem nadmiernej produkcji androgenów, których poziom zależy od pracy jajników oraz nadnerczy i obwodowego przekształcania prekursorów androgenu. A także od metabolizmu i poziomu wydalania z moczem połączonym z zasobami produkcji hormonalnej. Innymi przyczynami hirsutyzmu są: złe funkcjonowanie jajnika lub zespół jajników wielotorbielowatych (policystycznych), wrodzony rozrost nadnercza lub guzy nadnerczy. Ponadto hiperprolaktynemia, przy której hirsutyzm może pojawić się jako schorzenie wtórne po gruczolaku przysadkowym, chorobie podwzgórza czy niedoczynności tarczycy. Nadmierne owłosienie może również wystąpić na skutek zażywania leków takich jak: danazol, leki antykoncepcyjne, fenotiazyna, menoxidil, metyrapon, cyklosporyna itp.” Źródło: kosmetologia.com

 

Panie z problemem hirsutyzmu o różnym natężeniu mogą skorzystać z zabiegu epilacji laserowej przy czym należy pamiętać, iż będą najprawdopodobniej mniej podatne niż osoby bez zaburzeń a efekty mogą być słabsze i trwać krócej (jednostkowo, zdarzają się osoby zupełnie nie reagujące na zabieg). Niemniej nie istnieje w obecnym czasie skuteczniejsza forma doraźnego sposobu redukowania objawów Hirsutyzmu.


 

Usuwanie owłosienia Laserem GSD

 


 

Zalety

- Długotrwały

- Sesja przypominająca to tylko 2 zabiegi

- Skuteczny

- Nowoczesny

- Działa nawet na jaśniejsze włosy

 

Przeciwskazania!

- ciąża i karmienie piersią

- przewlekłe choroby skóry jak np. bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło

- infekcyjne choroby skóry jak np. opryszczka, liszaj

- rozrusznik serca

- choroba nowotworowa

- cukrzyca lub inne wywołujące zaburzenia procesu gojenia

- epilepsja

- leki światłouczulające

- zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbaty ziołowe oczyszczające, odchudzające wpływające na nastrój) – przerwać przyjmowanie na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem

- leczenie retionoidami (6 miesięcy od leczenia)

- nowotworowe i przednowotworowe zmiany barwnikowe i skórne

- zaburzenia krzepnięcia krwi, leki zmniejszające krzepliwość krwi

- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

- metalowe implanty w obszarze zabiegowym

- Wypełniacze w miejscu zabiegowym

- głęboki piling chemiczny (3 miesiące)

- Witamina A (tydzień)

 - Opalenizna (miesiąc)

- Samoopalacz (tydzień)

- Depilacja (miesiąc)

- Blokery potu (np. Etiaxil) (tydzień)

- Ekstrakcja zęba (tydzień)

 

 

Tabela; substancje światłouczulające - przyjmowanie tych substacji dyskwalifikuje wykonuwanie zabiegów laserwowych!

GRUPA NAZWA GENERYCZNA
ANTYBIOTYKI

MINOCYKLINA

DEKSYCYKLINA

OKSYTETRACYKLINA

TETRACYKLINA

CIPROFLOKSYNA

MOXIFLOKSYNA

NORFLOXACYNA

OFLOXACYNA

KWAS PIPEMINDYNOWY

KWAS NALIDYKSYNOWY

TRIMETOPRYM- SULFAMETOKSAZOL

PRZECIWGRZYBICZNE GRYZEOFULWINA
MOCZOPĘDNE

FUROSEMIDY

HYDROCHLOROTIAZYD

CHLORTALIDON

TORASEMID

TOLBUTAMID

GLIBURYD

PRZECIWCUKRZYCOWE

GLIBENKLAMID

GLINKLAZYD

GLIMEPIRID

GLIPIZD

GLKWIDON

GLISENDID

PSORALENY

8-METOKSYPSRALEN

TRIMETIPSORALEN

PRZECIWARYTMICZNE NASERCOWE

AMIODARYN

CHINIDYNA

ANTYHISTAMINOWE

TERFENADYNA

RUPATADYNA

PROMETAZYNA

CHLORFENIRADYNA

DIMENHYDRAT

PRZECIWTRĄDZIKOWE IZOT RETINOINA
ANTYDEPRESANTY PRZECIWLĘKOWE

IMIPRAMINA

DOKSEPINA

AMITYPTYLINA

ALPRAZOLAM

LORAZEPTAM

NIESTEROIDOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

PIOROKSYKAM

NAPROKSEN

KETOPROFEN

IBUPROFEN

USTNA ANTYKONCEPCJA

ESTRADIOL

ETYNYLOESTRADIOL

NORETYNDRON

PERFUMY OLEJEK Z BERGAMOTKI
WITAMINA a I JEJ POCHODNE TRETIOINA (AC. RETINOLOWY
 

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

- obrzęk i rumień (od kilku godzin do 2 dni, stosować d-panhenol w piance)

- uwrażliwienie skóry na urazy (do kilku dni)

 

Czas zabiegu

- twarz  od 5 do 15 minut
- ciało do 60 minut

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania skór są zróżnicowane.

 

Maksymalnie

- 1 raz w miesiącu

- w serii od 6 do 8 zabiegów.

 

 

 

 


Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.