Korekta opadającej powieki

Jest wiele przyczyn, które prowadzą do opadania powieki – od starzenie się skóry, nadmiaru skóry, złego oświetlenia w miejscu pracy, ukształtowania twarzy przez osłabienie mięśnia dźwigacza powieki, uszkodzenie nerwu okoruchowego lub jądra nerwu w mózgu aż po zmiany nowotworowe.

 

W większości przypadków opadanie powiek ma związek ze starzeniem się organizmu lub, po prostu, to wynik naszej naturalnej urody. Już po 25  roku życia zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, przez co skóra traci jędrność i sprężystość. Najbardziej jest to widoczne w miejscach, gdzie skóra jest najcieńsza, np. na powiekach. Z czasem słabną też mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi i problem opadającej powieki staje się bardziej widoczny.

 

Opadające powieki górne i zbyt duży płat skóry na nich może utrudniać pełne otwarcie oka. To sprawia, że gorzej widzimy. Oko staje się "ciężkie", szybciej się męczy, np. przy czytaniu. Początkowo możemy nie zdawać sobie z tego sprawy. Pierwszym sygnałem bywa odruchowe unoszenie brwi ( obu lub jednej) lub ciągłym marszczeniem czoła. W ten sposób bezwiednie pomagamy sobie odsłaniać "utracone" pole widzenia.

 

Rozwiązaniem może być operacja powiek (chirurgia)  lub uniesienie powiek za wykorzystaniem toksyny botulinowej (Botox) w Salonie CHIC.

 

Zabieg możemy wykonać maksymalnie 2 razy, przy czym za każdym razem unosimy brwi o około 2-3 mm i naciągamy delikatnie skórę powiek.Zabiegi wykonujemy stopniowo w odstępach dwu-tygodniowych, po których obserwujemy zmiany i decydujemy czy chcemy wykonać kolejny etap.

 

Technika ta, wykonywana małymi kroczkami, daje nam pełną kontrolę nad ostatecznym wyglądem.  

 

Zabiegi polegają na ostrzykiwaniu wybranych partii Toksyną botulinową. Procesy zachądzące w tkankach są w pełni odwracalne. Efekty obserwujemy przez 3 – 5 miesięcy po czym zabieg możemy powtórzyć. Do iniekcji wykorzystywana jest strzykawka do insuliny zaopatrzona w cienką, małą igłę. Zabiegi są bezbolesne – nie używa się tu żadnych znieczuleń. Sam proces trwa kilka minut.

 

Fot. Zdjęcie przed i po pełnej korekcie (3 etapy)

 

 

 

 

 

 

Źródło: internet

 

Ceny zbiegów

Etap 1 - 300 zł Etap 2 - 300 zł

 


Jeżeli opadanie powieki występuje razem z tzw. dwojeniem widzenia, może świadczyć o porażeniu mięśni odpowiadających za ruchy gałek ocznych lub uszkodzeniu ich unerwienia. Jeżeli opadanie powieki występuje razem z podwójnym widzeniem, można podejrzewać uszkodzenie nerwu okoruchowego. Jeżeli zwężeniu szpary powiekowej towarzyszy zwężenie źrenicy i zapadnięcie się gałki ocznej, należy myśleć o tzw. zespole Hornera, czyli uszkodzeniu układu współczulnego w obrębie rdzenia kręgowego, lub ucisku pnia współczulnego przez np. guz płuca.

Ale warto pamiętać także, że opadanie powieki może mieć związek z cukrzycą lub innym chorobom, które są jej następstwem. 

Blokada skurczu mięśni

indukowana działaniem botuliny


Botox® - toksyna botulinowa (botulina, botulinotoksyna, BTA) Mechanizm jej działania polega na selektywnym rozluźnieniu ostrzykniętych mięśni mimicznych twarzy. Po podaniu botuliny, na poziomie komórkowym obserwuje się fragmentację białek wydzielających neuroprzekaźniki (acetylocholinę), przewodnictwo nerwowo - mięśniowe jest więc czasowo zablokowane (3 - 5 miesięcy)Przeciwwskazania


Zespół Lamberta-Eatona,
stwardnienie zanikowe boczne,
antybiotyki z grupy aminoglikozydów (np gentamycyna, streptomycyna, kanamycyna),
myasthenia gratis,
sukcynylocholina, pankuronium, tubokuraryna, Salamina, chlorochina, D-penicylamina, hydroksychlorichina, cyklosporyna, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
ciąża i okres karmienia piersią,
nadwrażliwość na składniki preparatu,
zaburzenia krzepnięcia oraz stosowanie antykoagulantów i leków przeciwpłytkowych (m.in. aspiryna, heparyna, warfaryna, wit. E)

Implanty w miejscu zabiegowym


UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może skutkować nieodpowiednio dobraną terapią i negatywnie wpłynąć na jego stan. Należy informować  też o wszystkich przebytych zabiegach medycyny estetycznej.

 

 


 

Czytaj więcej o BotoxPytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.