Redukcja przebarwień/Laser GSD

Przebarwienia to efekt zaburzeń w produkcji i dystrybucji melaniny w skórze – przyjmują zwykle postać rozmaitego kształtu i wielkości, ciemnych plam na skórze, nasilających się pod wpływem promieniowania UV. 

 


Kompletny zabieg

Demakijaż  + redukcja przebarwień laserem GSD + krem z filtrem 50+ + MiniMakeup


Zasada działania

Najnowocześniejsze w tej chwili na świecie, urządzenie do zastosowań w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii, wykorzystujące technikę intensywnego źródła światła. Laser posiada Amerykański Certyfikat FDA, co jest gwarancją najwyższej jakości, potwierdzonej skuteczności z zachowaniem odpowiedniego profilu bezpieczeństwa. Jest to sprzęt do zastosowań medycznych i kosmetologicznych.

Jego innowacyjna, opatentowana technologia, łącząca energię świetlną i cieplną, ma przewagę nad dotychczas stosowanymi laserami (IPL, E-light) zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i osiąganych rezultatów.

Tradycyjny IPL, czy E-light, którego budowa opiera się na jednej lapie, rozbija jeden pojedynczy impuls na pod-impulsy w celu wyeliminowania wysokiego ryzyka oparzeń. Jednak rozbicie impulsu, jak i przerwy pomiędzy pod-impulsami powodują, że zabieg traci na efektywności.

Zmodulowany, system naświetlania PTF (rys. po prawej), dzięki użyciu podwójnych lamp umożliwia naświetlanie ciągła, jednolitą dawką energii, bez rozbicia na pod-impulsy. Dzięki temu, rezultaty zabiegowe są zdecydowanie lepsze od światła IPL czy E-Light. Rozwiązanie użyte w laserze GSD stabilizuje wiązkę przy zachowaniu jednocześnie bardzo wysokiego profilu bezpieczeństwa. To innowacyjne rozwiązanie zostało opatentowane przez Global Skin Dermatologist.


Wskazania

• zmiany barwnikowe skóryRedukcja przebarwień

Przebarwienia to efekt zaburzeń w produkcji i dystrybucji melaniny w skórze – przyjmują zwykle postać rozmaitego kształtu i wielkości, ciemnych plam na skórze, nasilających się pod wpływem promieniowania UV.

 

Dzięki selektywnemu działaniu na problematyczne obszary światło lasera sPTF+ powoduje podgrzanie i zniszczenie komórek z nadmiarem melaniny, likwidując pigment (energia nie oddziaływuje negatywnie na skórę otaczającą przebarwienie). Eliminuje piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, zwalcza plamy potrądzikowe, wątrobowe oraz powstałe wskutek działania leków fotouczulających. Zabiegi laserem sPTF+ przynoszą dobre efekty także w przypadkach ostudy oraz przebarwień powstałych po zapaleniu tkanek.

Po zabiegu sPTF+, usuwana zmiana może nabrać ciemnego koloru (gorzkiej czekolady), który utrzyma się na skórze przed okres kilku dni. Następnego dnia po zabiegu rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i będzie on trwał przez okres około 2 tygodni. 

W urządzeniu GSD zastosowano również nowoczesny system chłodzenia powietrzem (nie wodą, jak w przypadku IPL E-Light), który istotnie wpływa na komfort w czasie zabiegu. Dzięki połączeniu obu technologii próg bólowy podczas zabiegu został ograniczony do minimum

Laser GSD dzięki płynnemu, a zarazem precyzyjnemu doborowi funkcji pozwala wykonywać zabiegi o rozmaitym charakterze na zróżnicowanych powierzchniach skóry.

Filtry pozwalające dobrać ściśle określony zakres długości fal – od 400 do 1200 nm – umożliwiają wedle potrzeby oddziaływanie zarówno w obrębie naskórka (np. w przypadku przebarwień i zmian naczyniowych) jak i na poziomie skóry właściwej (co pozwala m.in. na usuwanie owłosienia).

GŁOWICA GSD

Skuteczność rozbicia barwnika (zredukowania przebarwienia) sięga przeciętnie około 80%. Terapia przebarwień za pomocą sPTF+ ma charakter objawowy, tj. nie likwiduje przyczyny tego problemu i ewentualności nowych przebarwień, szczególnie przy narażaniu skóry na częsty kontakt z promieniowaniem UV. Nawroty przebarwień zależą zarówno od typu organizmu jak i późniejszej pielęgnacji.

 

Podczas kuracji i po jej zakończeniu bezwzględnie należy stosować krem z filtrem +50 . W czasie trwania kuracji nakładany krem często, najlepiej co 3 godziny.

Uwaga! Nie polecane jest stosowanie preparatów ochronnych w postaci balsamów dostępnych w drogeriach. W sprzedaży aptecznej dostępne są środki w doskonałych cenach przeznaczone do stosowania na twarz o właściwościach pielęgnacyjnych, lekkie. Polecam krem ochrony 50+ Ziaja Med, lekki niskotłuszczowy lub beztłuszczowy do cery trądzikowej bądź przeiwzmarszczkowy. Ponieważ przebarwienia indukowane są zawsze promieniowaniem UV zaniedbanie tego wskazania skutkuje odwróceniem reakcji.

 


 

Redukcja przebarwień Laserem GSD

 


 

Zalety

- Nie wymaga kontunuacji w pielęgnacji domowej

-Skuteczny nawet na głębsze zmiany

- Bezbolesny

 

 

Przeciwskazania!

- ciąża i karmienie piersią

- przewlekłe choroby skóry jak np. bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło

- infekcyjne choroby skóry jak np. opryszczka, liszaj

- rozrusznik serca

- choroba nowotworowa

- cukrzyca lub inne wywołujące zaburzenia procesu gojenia

- epilepsja

- leki światłouczulające

- zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbaty ziołowe oczyszczające, odchudzające wpływające na nastrój) – przerwać przyjmowanie na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem

- leczenie retionoidami (6 miesięcy od leczenia)

- nowotworowe i przednowotworowe zmiany barwnikowe i skórne

- zaburzenia krzepnięcia krwi, leki zmniejszające krzepliwość krwi

- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

- metalowe implanty w obszarze zabiegowym

- Wypełniacze w miejscu zabiegowym

- głęboki piling chemiczny (3 miesiące)

- Witamina A (tydzień)

 - Opalenizna (miesiąc)

- Samoopalacz (tydzień)

- Depilacja (miesiąc)

- Blokery potu (np. Etiaxil) (tydzień)

- Ekstrakcja zęba (tydzień)

 

 

Tabela; substancje światłouczulające - przyjmowanie tych substacji dyskwalifikuje wykonuwanie zabiegów laserwowych!

GRUPA NAZWA GENERYCZNA
ANTYBIOTYKI

MINOCYKLINA

DEKSYCYKLINA

OKSYTETRACYKLINA

TETRACYKLINA

CIPROFLOKSYNA

MOXIFLOKSYNA

NORFLOXACYNA

OFLOXACYNA

KWAS PIPEMINDYNOWY

KWAS NALIDYKSYNOWY

TRIMETOPRYM- SULFAMETOKSAZOL

PRZECIWGRZYBICZNE GRYZEOFULWINA
MOCZOPĘDNE

FUROSEMIDY

HYDROCHLOROTIAZYD

CHLORTALIDON

TORASEMID

TOLBUTAMID

GLIBURYD

PRZECIWCUKRZYCOWE

GLIBENKLAMID

GLINKLAZYD

GLIMEPIRID

GLIPIZD

GLKWIDON

GLISENDID

PSORALENY

8-METOKSYPSRALEN

TRIMETIPSORALEN

PRZECIWARYTMICZNE NASERCOWE

AMIODARYN

CHINIDYNA

ANTYHISTAMINOWE

TERFENADYNA

RUPATADYNA

PROMETAZYNA

CHLORFENIRADYNA

DIMENHYDRAT

PRZECIWTRĄDZIKOWE IZOT RETINOINA
ANTYDEPRESANTY PRZECIWLĘKOWE

IMIPRAMINA

DOKSEPINA

AMITYPTYLINA

ALPRAZOLAM

LORAZEPTAM

NIESTEROIDOWE LEKI PRZECIWZAPALNE

PIOROKSYKAM

NAPROKSEN

KETOPROFEN

IBUPROFEN

USTNA ANTYKONCEPCJA

ESTRADIOL

ETYNYLOESTRADIOL

NORETYNDRON

PERFUMY OLEJEK Z BERGAMOTKI
WITAMINA a I JEJ POCHODNE TRETIOINA (AC. RETINOLOWY
 

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

- obrzęk i rumień (od kilku godzin do 2 dni, stosować d-panhenol w piance)

- uwrażliwienie skóry na urazy (do kilku dni)

 

Czas zabiegu

- twarz  od 5 do 15 minut
- ciało do 60 minut

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania skór są zróżnicowane.

 

Maksymalnie

- 1 raz w miesiącu

- w serii od 6 do 8 zabiegów.

 

 

 

 


Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.