Mezoterapia bezigłowa (Mezoporacja) + MiniKawi

Najnowocześniejszy z nieinwazyjnych system rewitalizacji skóry.

Stanowi bezpieczną alternatywę dla mezoterapii igłowej (podobna głębokość działania) bez ryzyka uogólnionej reakcji organizmu na wprowadzane substancje.

Bez nakłuwania, bez ingerencji, bez bólu.


Kompletny zabieg

Demakijaż + MiniKawi + Preparat ARKANA + Mezoterapia bezigłowa (Mezoporacja) + krem do cery trądzikowej, mieszanej + MiniMakeup


Zasada działania

 

Mezoporacja (mezoterapia bezigłowa) to zabieg gdzie za pomocą prądu zwiększamy penetrację naskórka do 80%. Zabieg opiera się na zjawisku elektroporacji, gdzie za pomocą impulsu elektrycznego otwierane są mezopory, a następnie za pomocą głowicy wprowadzane są substancje aktywne.

 

Jest to nowa, potwierdzona naukowo metoda. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Profil zabiegu zależny jest od zastosowanych preparatów. Specyfika urządzenia umożliwia przeprowadzanie zabiegu nawet w bardzo wrażliwych miejscach, takich jak okolice oka.  

 

Jesteśmy w stanie wprowadzić preparaty, gdzie substancje wnikają aż do skóry właściwej.

 

Dzięki Mezoporacji można wprowadzać najnowocześniejsze substancje, taki jak : kwas hialuronowy, kolagen, peptydy, multiwitaminy, aminokwasy, witaminy, kompleksy roślinne, oraz wiele, wiele innych. Mezo-koktajle pozbawione są niepewnych substancji chemicznych, parabenów czy olejów mineralnych.


Wskazania

•  Kuracja normalizująca dla skór problemowychZabieg

Zabieg poprzadzany jest MiniKawi - pilingiem Kawitacyjnym + LED, który oczyszcza, odświeża, delikatnie złuszcza skórę. Następnie wykonywany jest etap Mezoporacji z odpowiednim serum.

 

Preparat ARKANA dla cer problematycznych

Acne Out Serum - Serum dla skóry tłustej, trądzikowej i mieszanej

Redukuje i zwęża pory, wspomaga leczenie trądziku, likwiduje świecenie się skóry. Działa głęboko i intensywnie.

 

Oparta na synergistycznym działaniu substancji aktywnych: Verochic - czystym kwasie szikimowymkwasie salicylowym oraz Affi pore™ wyciągu z liści Barosma betulina. Normalizuje, łagodzi, i dodatkowo przyspiesza regenerację skóry.

 

Urządzenia do Mezoterapii bezigłowej (mezoporacji)  wykorzystują też inne zjawiska fizyczne (w tym pinocytozy) zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują w głąb skóry.

 

Pinocytoza - termin pochodzący z języka greckiego (pino - "piję"), został po raz pierwszy użyty przez W.H. Lewisa w 193. Pobieranie płynów i substancji odżywczych przez komórki poprzez wpuklenie się błony komórkowej, a następnie wytworzenie się kanalików, którymi wchłaniane są określone składniki potrzebne do produkcji cytoplazmy. Pinocytoza znana jest również pod nazwą picia komórkowego. Dzięki temu zjawisku, cząsteczki substancji aktywnych zawartych w kosmetykach działają również po zakończeniu zabiegu, co wydłuża jego efektywność.

100% Essence

 ARKANA

 Preparaty wprowadzane poprzez Mezoporację docierają najgłębiej w porównaniu z innymi zabiegami aparaturowymi - substancje czynne zostają wprost "wciągne" przez skórę w ilości takiej jaką zaaplikuje kosmetolog. To jedyny w chwili obecnej tak skuteczny i bezpieczny zarazem sposób wysycania skóry substancjami aktywnymi. 

 

Poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. 

 

4 fazy zabiegowe

Urządzenie automatycznie dzieli czas zabiegu na 4 fazy:

I FAZA wprowadzenie koktajlu zabiegowego  – zachodzi proces elektroporacji czyli otworzenia kanalików jonowych, w tej fazie substancje aktywne wnikają w komórki.

 

II FAZA cyrkulacja – dalsze (głębsze) wprowadzanie substancji aktywnych, zaczyna wytwarzać się ciśnienie w komórce. Bardzo często komórka jest zatoksyczniona, obumarła, więc kolejnym kanalikiem jonowym (komórka ma kilka takich kanalików) są wypychane te toksyny pod wpływem wytworzonego ciśnienia.

 

III FAZA drenaż  – dalsze głębsze wprowadzanie substancji aktywnych z tym, że podciśnienie wyrównuje się do stanów pierwotnych (normalizuje).

 

IV FAZA stymulacja – zamknięcie kanalików jonowych i wyrównanie końcowe ciśnienia komórkowego.

 

 Mezoterapia bezigłowa jest procesem bezpiecznym, ponieważ nie uszkadza błon komórkowych, a pozwala jedynie na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. 

 

Uwaga: zabiegów z biolecznictwa nie łączymy w jednym dniu (tzn. w jednym dniu wykonujemy Mezoterapię to już w tym samym dniu nie wykonujemy RF).

 

 


 

Mezoterapia bezigłowa (Mezoporacja)

 


 

Zalety

- oddziaływanie fizyczne i mechaniczne na skórę właściwą

- wprowadzanie substancji aktywnych do skóry właściwej

- zabieg jest bezbolesny, tonizujący

- wysoka skuteczność, nieosiągalna bez użycia maszyny

- wysoki profil bezpieczeństwa (szczególnie w stosunku do mezoterapii igłowej)

- brak okresu rekonwalescencji

- specyfika zabiegu sprawia, że może być traktowany jako bankietowy

- nie wymaga wykonywania w serii

 

Przeciwskazania!

 

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

- metalowe elementy w ciele;
- choroby serca;
- rozrusznik serca;
- choroby żył;
- epilepsja;
- nadwrażliwość skóry;
- stany zapalne skóry;
- alergia na składniki kosmetyków;
- ciąża i okres karmienia;
- cukrzyca;
- infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze;
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych;
- gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu;
- choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;
- przerwana ciągłość skóry.

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

-miejscowa reakcja alergiczna (można zastosować Hydrokortynon krem i  d-panthenol w piance)

 

Czas zabiegu

- do 30 minut

 

 

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania i podatność skór jest zróżnicowana.

 

Maksymalnie

- 1 raz na tydzień

- w serii od 5 do 10 zabiegów

 

Zwyczajowo

- 1 raz na miesiąc

 

 

 


Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.