Dermomasaż próżniowy

Jest to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdów skóry (zassanie) i rolowaniem metalowymi kuleczkami. Zabieg pobudzający krążenie ale też pojędniająco - wysmuklający. Doskonały przy problemie "ciężkich nóg".

 


Zabieg

Dermomasaż próżniowy


Zasada działania

Masaż ten często nazywany jest lipo masażem.  Zabieg działa uelastyczniająco i pojędrniająco na skórę. Zabieg daje efekty zarówno w lipodystrofii (cellulit), w przypadku opadania pośladka na wskutek zmniejszenia napięcia skóry i siły mięśni w tej okolicy (efekt podobny do lipodystrofii) a w połączeniu z dietą (ujemny bilans energetyczny ze spożywanych posiłków) również w lokalnym nagromadzeniu tłuszczu.

 

Zabieg dermomasażu nie jest zabiegiem odchudzającym. Działa na głębokość zasysania tkanki, czyli na około 1-2 cm. Nie likwiduje głębokich zmian spowodowanych nagromadzeniem tkanki lipidowej. 

 

Metoda zasłynęła pod nazwą „Endermologia”, której budowa aparatury opierała się hermetyczną, okrągłą komorę z dwoma  rolkami, które zwijają i rozwijają skórę (LPG). 


Wskazania

• ujędrnienie skóry 

• redukcja obrzmień

•  zmniejszenie retencji wody poprzez uaktywnienie 
układu żylnego i limfatycznego 

• redukcja cellulitu

• pobudzenie transportu komórkowego, metabolizmu

• zabiegi te mają też charakter relaksujący i doskonale niwelują stres Dermomasażer w Salonie CHIC posiada głowię w kształcie kielicha (lejka) z 6 rolkami kulkowymi. Podczas masażu całe ciało, z wyjątkiem piersi, masuje się przy pomocy głowicy najwięcej czasu i uwagi poświęcając  partiom ciała z cellulitem. Rolki obracają się wokół własnych osi w tę samą lub w przeciwne strony, i masują zassany do głowicy fałd skóry. Poprawia to krążenie krwi i przepycha limfę. Zabieg działa w ten sposób na skórę i podskórną tkankę tłuszczową.  Metodę tę można zaliczyć do masażu łącznotkankowego.

 

To przyjemny zabieg wykazujący wiele korzyści biologicznych. Ciało po zabiegu wydaje się lżejsze, nie skrępowane opuchnięciem czy ciężkością. Jednak jednorazowe wykonanie zabiegu daje korzyści krótkotrwałe. To rodzaj zabiegu, który ma sens tylko wykonany w całej serii.

GŁOWICE DERMOMASAŻ

Ten rodzaj masażu działa wspaniale przy opuchniętych bolących łydkach. Wspaniale wpływa na krążenie, przywraca ciepło stopom, redukuje ból i daje odczucie „lekkich nóg”. 

Po wykonanej serii można zaobserwować zmniejszenie obrzmiałych łydek nawet o 1/3. 

 

 

 


 

Dermomasaż próżniowy

 


 

Zalety

 

- ujędrnianie skóry i zwiększenie elastyczności skóry

- pobudzenie lokalnego mikrokrążenia

- łagodzenie bólu (szczególnie u osób z siedzącą pracą, redukcja obrzęków)

- pobudzenie lipolizy

- terapia przeciwstarzeniowa

-  zabiegi relaksacyjne

-  odnowa biologiczna po wysiłku

 

 

Przeciwskazania!

- Zakrzepica!!!

- stany zapalne skóry

- uszkodzenia mechaniczne skóry

- choroba nowotworowa

- duża skłonność do krwawień, i powstawania wybroczyn (siniaków)

- ciąża

- popękane naczynka (względne)

- niewydolność krążenia

- gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu

- zaawansowane nadciśnienie tętnicze (zgoda lekarza)

- bielactwo

 

UWAGA: Zatajenie informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, etc. może wywrzeć negatywne skutki dla organizmu!  Jednocześnie Salon obowiązuje przestrzeganie tajemnicy dotyczących jakichkolwiek posiadanych informacji o klientach.

 


 

Dodatkowe informacje

 


 

Reakcje skóry oraz możliwe powikłania

- siniaki, wybroczyny, naczynka (dla  wzmocnienia naczyń podczas serii zabiegów wskazana jest dodatkowo kuracja preparatami z rutyną jak C-rutin lub Rutinoskorbin)

 

Czas zabiegu

- jedna partia ciała około 20 minut

 

 

 

Częstotliwość zabiegów

Zawsze zależy od swoistych cech skóry. Wymagania skór są zróżnicowane.

 

Maksymalnie

- 2 następnie 3 razy w tygodniu

- w serii od 10-20 zabiegów

 

Podtrzymanie

- jeden raz w miesiącu

 

 


Pytania proszę kierować na e-mail poprzez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” w rozwijanym menu po lewej stronie witryny.